News Image Lead

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس در واکنش به انتشار خبری در خصوص جعل اسناد در این اداره، توضیحاتی را به خبرنگاران ارائه داد.

کد خبر: ۳۶۴۵۱
۱۰:۴۷ - ۰۴ مهر ۱۳۹۸
 

دیدارنیوز ـ علیرضا درودچی پنجشنبه 4 مهر در جمع خبرنگاران، گفت: پرونده جعل اسناد پزشکی قانونی مربوط به فروردین امسال بود که شخصا مسئولیت بازرسی و رسیدگی به شکایات را عهده‌دار بودم.

درودچی که حدود 50 روز قبل به عنوان مدیرکل پزشکی قانونی فارس منصوب شده و پیش از این مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات این اداره کل بوده است، گفت: فروردین امسال و در زمانی که مسئولیت بازرسی و رسیدگی به شکایات به عهده بنده بود، بر اساس شکایت مردمی در اعتراض به یک نظریه پزشکی قانونی اقدامات و  بررسی‌های لازم  با همکاری و پیگیری حفاظت و اطلاعات این اداره انجام شد.

وی ادامه داد: فرد خاطی از نیروهای شرکتی مستقر در یکی از واحدهای زیر مجموعه این اداره‌کل بود که متاسفانه با همکاری 2 تن از عوامل انتظامی تخلفاتی را انجام داده بود، لذا پرونده به شعبه قضایی برای رسیدگی ارجاع و عوامل ذینفع در آن شناسایی شده و مراتب به اطلاع  اداره محترم آگاهی شهرستان شیراز رسانده شد.

مدیرکل پزشکی قانونی فارس ادامه داد: پس از آن با همکاری مجدانه و پیگیری‌های بعدی اداره آگاهی استان، تعداد 12 پرونده که در آنها موضوع دستکاری اتفاق افتاده و تعدادی از آنها مربوط به نزاع بود، مشخص و گواهی‌ها توسط پزشکی قانونی مورد بررسی قرار گرفت و اصلاح شد و افراد خاطی هم به مرجع محترم قضایی معرفی و به مجازات قانونی محکوم شدند.

درودچی همچنین با اشاره به وظیفه ذاتی همه دستگاه‌های زیر مجموعه قوه قضائیه و از جمله پزشکی قانونی در مبارزه با فساد، افزود: به‌دلیل وجود نظارت‌های چند لایه در ارکان مختلف سازمان پزشکی قانونی و انجام نظارت‌های مختلف از سوی ادارات کل استان، حفاظت و اطلاعات استان و سازمان و نیز اداره‌کل بازرسی سازمان، اهتمام جدی در کشف و برخورد با اینگونه موارد وجود داشته و هیچ خط قرمزی در این خصوص  وجود ندارد.

مدیر کل پزشکی قانونی فارس ضمن تشکر از همکاری‌ فرماندهی انتظامی فارس و زیر مجموعه‌ها، گفت: با توجه به آمادگی و فراهم بودن زیر ساخت‌های لازم برای انجام مکاتبات از طریق سیستم الکترونیک توسط پزشکی قانونی و شروع آزمایشی آن، امیدواریم این سیستم با هدف به حداقل رساندن تخلفات مشابه هرچه سریعتر از سوی مراجع انتظامی در تمام کلانتری‌ها راه اندازی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم