News Image Lead

فرماندار دلگان گفت: کشاورزان به حرف و شایعات هماهنگ دلالان اعتنایی نکنند، نرخ همان نرخ تعیین شده یک ماه گذشته است و دلالان تعهد کتبی مبنی بر رعایت نرخ گذاری داشته اند.

کد خبر: ۳۴۸۴۸
۱۳:۳۷ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۸
دیدارنیوز ـ مجتبی شجاعی بیان کرد: کشاورزان نیز هماهنگ بوده و با مشورت جهادکشاورزی محصول خود را بفروشند و از طرفی تضامین لازم جهت فروش غیرنقدی خرما به خریدار را دریافت کنند تا خدای نکرده در آینده دچار گرفتاری نشوند.

شجاعی افزود: متاسفانه سال‌های گذشته آنقدر بی‌توجهی به بازار این محصول شده است که بازار خرما در اختیار تعدادی دلال و تاجرنما بوده که برای تولید کنندگان و مردم تصمیم‌گیری می‌کنند انقدر قدرت گرفته اند و بی ترمز و بدون مانع پیش رفته اند که تصمبم‌گیریهای دیگر هم می‌کنند و تا همه دستگاهها و کشاورزان اراده نکنند و همراه نباشند این روند معیوب ادامه خواهد داشت.

وی با انتقاد از برخی دستگاههای دولتی اظهار کرد: در شرایط خشکسالی و در حالی که عمده مردم سخت کوش استات کشاورز هستند اقتصاد خانوار در بلوچستان به شدت وابسته به تولید خرما است و هزینه‌های زندگی مردم این مناطق از درختان خرما تأمین می‌شود، در چنین شرایطی نمی بایست کشاورز را تا انتها همراهی نمود؟ 

وی گفت: داستان دلالی و واسطه‌گری در بازار خرما تکراری و تلخ است اما عملاً اقدام خاصی برای مقابله با این دلالان که اکثراً غیر بومی هستند نشده است و این تراژدی مکر تکرار می‌شود و نرخ در اتاق های در بسته در کیلومترها آن طرف تر توسط عده ای دلال به عواملشان دیکته می‌شود و کشاورز کمتر از ۲۰ درصد سود تجارت خرما را دریافت می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم