تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.
News Image Lead

خانواده پریدار در حواشی جنگل‌های هیرکانی در روستای کمدره یا به گویش طبری کیمره آمل زندگی می‌کنند. آنها سال‌هاست از طریق پرورش اسب اصیل کاسپین و دام اهلی در سرزمین آب و اجدادی خود به حفظ سنت‌های اصیل مازندرانی پرداخته‌اند.

کد خبر: ۲۹۶۹۲
۱۴:۲۷ - ۲۴ تير ۱۳۹۸
دیدارنیوز - این خانواده پس از سال‌ها پرورش دام و به ویژه اسب کاسپین، چندسالی است خانه مسکونی خود را به اقامتگاهی موقت برای گردشگران ایرانی و خارجی تبدیل کرده و آن را عاروس ویشه نام نهادند. عاروس ویشه در گویش طبری به معنی عروس جنگل است.

شیرزاد پریدار و همسرش شهین به همراه دو پسر و دخترشان دست در دست هم داده اند و با کارآفرینی مستقیم و غیرمستقیم ۵۰ نفر را مشغول به کار کرده‌اند. تقسیم کار و نظم در این خانواده موج می‌زند و رمز موفقیت آنها در رسیدن به اهدافشان اتحاد و نظم‌شان در انجام امور است.

مادر خانواده و دستیارانش به آشپزی روزانه و تهیه غذاهای بومی می‌پردازند. بهمن، پسر بزرگ‌تر، و پدر در بخش پرورش دام اهلی و امیر، پسر کوچک‌تر، در پرورش اسب اصیل کاسپین مشغول به فعالیت هستند. فاطمه، دختر خانواده، که به دلیل سکونت در سمنان امکان دسترسی و همکاری مستقیم با خانواده را ندارد، مدیریت فضای مجازی و جذب گردشگران از سایر استان‌ها و کشورها را از طریق ابزار فضای مجازی برعهده دارد.

ساعت کاری و بیکاری در این خانواده معنا ندارد. روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها پذیرایی از میهمانان و برگزاری تورهای یک روزه جنگل‌نوردی به صورت پیاده، سوارکاری با اسب و تجربه زندگی اصیل مازندرانی در طول سال، برنامه همه اعضای خانواده است.

صمیمیت، محبت و احترام اعضای خانواده به یکدیگر باعث شده همه کسانی که در این مجموعه مشغول به کار هستند و گردشگران، فضایی را تجربه کنند که در آن نگرش و شاخص‌های خانواده‌های اصیل مازندرانی حس می‌شود.

 
عکس: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: