تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.

سوگواره هنر عاشورایی در برج آزادی افتتاح شد

ظهر امروز، سه‌شنبه ١٩ تیرماه سوگواره هنر عاشورایی با حضور محمد اللهیاری مدیرعامل بنیاد رودکی در ورودی شرقی مجموعه فرهنگی و هنری آزادی افتتاح شد.

کد خبر: ۱۶۸۴۴۵
۱۹:۲۰ - ۱۹ تير ۱۴۰۳

سوگواره هنر عاشورایی در برج آزادی افتتاح شد

دیدارنیوز: سوگواره هنر عاشورایی امروز سه‌شنبه، در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی افتتاح شد.

سوگواره هنر عاشورایی به‌مناسبت آغاز ماه محرم برگزار شده است. افتتاح این مراسم با اجرای تئاتر «لالایی مادر شهید» در ورودی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی همراه شد.

در همین حین سه هنرمند نقاش به نقش‌زنی آثاری با موضوع ماه محرم، بر بوم‌های قرار گرفته در همین محل بودند. این مراسم سپس با اجرای پرده خوانی دو کودک هنرمند ادامه یافت.

در ادامه نیز مراسم چهارپایه خوانی عاشورا و برگزاری عزاداری در محدوده تالار آینه‌های این مجموعه برگزار شد.

مدیرعامل بنیاد رودکی نیز پس اتمام این مراسم به بازدید از نمایشگاه پوستر‌هایی که با موضوع عاشورا و حرم در این مجموعه بود پرداخت.

برنامه دیگر این مراسم اجرای نمایش بوی سیب و بازدید از نمایشگاه عکس بود که در کافه گالری این مجموعه انجام گرفت. هنرمندانی هم در این مجموعه در حال خطاطی و هنرمند دیگری نیز نی می‌نواخت.

محمد اللهیاری با حضور در جمع خبرنگاران درباره برگزاری این رویداد گفت: امروز سه شنبه در سومین روز ماه محرم در برج آزادی مجموعه‌ای از سوگواره‌های فرهنگی و هنری برگزار شد.

او با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکس در همین زمینه گفت: نمایشگاه عکسی از مراسم عزاداری در سراسر کشور، عزاداری اقوام و فرهنگ‌های متفاوت به نمایش درآورده است. با یک گردش کوتاه می‌توان دید که مردم سراسر کشور چگونه ارادت خود را به خاندان آل الله به تصویر می‌کشند.

او با با اشاره به فراموشی سنت پرده خوانی گفت: پرده خوانان نیز در بخشی از این رویداد حضور دارند؛ ممکن است تصور کنیم سنت پرده خوانی در حال فراموشی است و یکی از اقدامات صورت گرفته نیز احیای پرده خوانی است.

الهیاری تاکید کرد که بازدید از چنین رویدادی موجب می‌شود کودکان و نوجوانان به صورت واقعی‌تر با وقایع عاشورا آشنا شوند.

او گفت: ادامه این فعالیت‌ها نیز برنامه‌هایی است که در تالار وحدت و بنیاد رودکی پیش‌بینی شده است.

به گفته او شب‌ها در پهنه رودکی مراسم تعزیه برگزار می‌شود.

مدیرعامل بنیاد رودکی در پایان تاکید کرد: واقعه عاشورا واقعه بزرگی است که در طول زمان همواره هنرمندان به آن پرداختند تا قطره‌ای از این دریای جانفشانی را به رخ بکشند. امروز می‌بینیم که هنرمندان ما در حوزه‌های متفاوت مجموعه‌ای از آثار هنری را به یکدیگر آراستند.

او افزود: در ادامه کار مشترک دیگری با مرکز هنر‌های نمایشی نیز صورت خواهد گرفت و بناست در برج آزادی اجرایی شود.

او ادامه داد: از دهه اول مردادماه کار نمایشی را به مدت ٢٠ شب در تالار وحدت شاهد خواهیم بود و با بعضی هنرمندان موسیقی نیز هماهنگی‌هایی صورت گرفته که شاهد اجرای موسیقی مذهبی و سنت چهارپایه خوانی باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی