تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.

بیماری‌های غیرواگیر سالانه جان چند نفر را می‌گیرد؟

حسین یاری، مدیر کلینیک طب پیشگیری و ارتقاء سلامت سازمان جهاد دانشگاهی علوم‌پزشکی تهران با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر سالانه عامل مرگ ۴۱ میلیون انسان در جهان است، می‌گوید که اصلاح سبک زندگی در پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، نقش اساسی دارد.

کد خبر: ۱۶۷۷۹۸
۰۸:۴۳ - ۰۹ تير ۱۴۰۳

بیماری‌های غیرواگیر؛ عامل مرگ سالانه ۴۱ میلیون نفر در جهان

دیدارنیوز: مدیر کلینیک طب پیشگیری و ارتقاء سلامت سازمان جهاد دانشگاهی علوم‌پزشکی تهران با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر سالانه عامل مرگ ۴۱ میلیون انسان در جهان است، گفت: اصلاح سبک زندگی در پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، نقش اساسی دارد.

حسین یاری در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر از چالش‌های مهم زندگی بشر به حساب می‌آید، اظهار کرد: سکته‌های قلبی و مغزی، فشار خون، دیابت، سرطان‌ها، بیماری‌های تنفسی، بیماری‌های عضلانی_اسکلتی و اختلالات اعصاب و روان جزو بیماری‌های غیرواگیر به حساب می‌آیند. بشر در دنیای امروز با بیماری‌های غیرواگیر مواجه است؛ به نحوی که بیماری‌های غیرواگیر، بیش‌ترین علت مرگ و میر، ناخوشی و ناتوانی هستند.

وی ادامه داد: برآورد‌ها بیانگر این است، سالانه ۴۱ میلیون نفر در جهان به دلیل ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر جان خود را از دست می‌دهند. همچنین ۷۱ درصد از هزینه‌هایی که به انسان‌ها تحمیل می‌شود به دلیل بیماری‌های غیرواگیر است. با توجه به آمار و ارقام مربوط به بیماری‌های غیرواگیر می‌توان گفت که مهم‌ترین معضل بشر از منظر سلامتی، بیماری‌های غیرواگیر است. اگر نسبت به موضوع سلامت مردم و جامعه احساس نگرانی می‌کنیم، باید بیماری‌های غیرواگیر را در کانون توجه قرار دهیم. تمام کشور‌های جهان، چه کشور‌های توسعه‌یافته و چه کشور‌های در حال توسعه باید به بیماری‌های غیرواگیر توجه کنند.

مدیر کلینیک طب پیشگیری و ارتقاء سلامت سازمان جهاد دانشگاهی علوم‌پزشکی تهران درباره ضرورت پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر گفت: پرسش‌های «چگونه از بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری کنیم؟ سلاح انسان‌ها در مقابل این بیماری‌ها چیست؟» را مطرح می‌کنم که در پاسخ به این پرسش‌ها باید گفت وراثت و عوامل محیطی در ابتلاء به بیماری‌های غیرواگیر نقش دارند؛ البته وراثت از کنترل انسان‌ها خارج است و عوامل محیطی تا حدودی قابل کنترل هستند.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح سبک زندگی زندگی گفت: اصلاح سبک زندگی در پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر نقش دارد. تغییر و اصلاح سبک زندگی، مهم‌ترین سلاح انسان‌ها در مقابله با بیماری‌های غیرواگیر به حساب می‌آید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی