تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
شهریار حیدری مطرح کرد

واکنش به توییت عجیب یک نماینده؛ نه سلاح هسته‌ای ساخته‌ایم، نه داریم

شهریار حیدری، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد، در واکنش به توییت بحث‌برانگیز یک نماینده گفت: ما هیچگونه سلاح هسته‌ای نه ساخته‌ایم و نه داریم؛ من تعجب می‌کنم از این نماینده که واقعا می‌خواهد کجا آزمایش کند؟

کد خبر: ۱۶۴۲۴۹
۱۷:۰۶ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

واکنش به توییت عجیب یک نماینده؛ نه سلاح هسته‌ای ساخته‌ایم، نه داریم

دیدارنیوز: نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به اظهارات یک نماینده گفت: به عنوان عضو کمیسیون تخصصی عرض می‌کنیم که ما هیچگونه سلاح هسته‌ای نه ساخته‌ایم و نه داریم؛ من تعجب می‌کنم از این نماینده که واقعا می‌خواهد کجا آزمایش کند؟ چون اطلاعات درستی ندارند حرف‌های غیردقیق مطرح می‌کنند.

شهریار حیدری، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص توییت یکی از نمایندگان که اشاره غیرمستقیمی به تولید و آزمایش سلاح هسته‌ای داشت، گفت: به عنوان کمیسیون تخصصی عرض می‌کنیم که ما هیچگونه سلاح هسته‌ای نه ساخته‌ایم و نه داریم؛ من تعجب می‌کنم از این نماینده که واقعا می‌خواهد کجا آزمایش کند، کجا هست؟ چه کسی دارد؟

وی ادامه داد: برابر فتوای شرعی مقام معظم رهبری ما نه سلاح هسته‌ای داریم و نه قصد استفاده از آن را داریم، بنابراین اساسا این موضوع منتفی است، دانش این کار را داریم، اما نه دنبال ساخت و نه استفاده از سلاح هسته‌ای نیستیم.

نماینده مردم قصرشیرین اظهار داشت: ضرورت هم ندارد، در دنیای امروز که چندین طرف مجهز به سلاح هسته‌ای هستند، رژیم صهیونیستی خودش ده‌ها کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد؛ در نتیجه تهدید کردن با سلاح هسته‌ای نه کار درستی است، نه معقولانه است و نه در ژئوپلیتیک امروز جواب می‌دهد.

وی افزود: حالا ممکن است ایشان منظورش چیز دیگری باشد و تعبیر درستی از صحبت ایشان نشده باشد، اما اگر واقعا به این صراحت صحبت کردند من هم به صراحت عرض می‌کنم که نه دنبال ساخت و نه دنبال استفاده از این سلاح نیستیم.

حیدری درخصوص احتمال تغییر نگاه ایران در این زمینه خاطرنشان کرد: مجموعه تحرکات و تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمریکا باعث می‌شود در آینده همه دنیا به سمت قدرتمند شدن و تولید مدرن‌ترین سلاح‌ها برای دفاع از خود پیش بروند و این حداقل‌ترین تبعات تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به ژئوپلیتیک منطقه است؛ ولی جمهوری اسلامی با توجه به قدرت موشکی و پدافندی که دارد هیچ نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با تضعیف وزارت خارجه با چنین اظهارنظرهایی، گفت: ببینید دستگاه دیپلماسی دارد تلاش خود را برای توسعه رابطه ایران با دیگر کشور‌ها انجام می‌دهد، متاسفانه برخی از این اظهارنظر‌های غیرکارشناسی و به دلیل عدم اطلاعات درست است، چون اطلاعات درستی ندارند حرف‌های غیردقیق مطرح می‌کنند.

نماینده مردم قصرشیرین تصریح کرد: البته کانون ناامنی در دنیا آمریکا و رژیم صهیونیستی است و این رژیم هربار در تنگنای سیاسی و امنیتی قرار می‌گیرد تهدید به استفاده از سلاح غیرمتعارف می‌کند؛ نفس این موضوع باعث می‌شود که چنین شائبه‌ای ایجاد شود و انتظارات و توقعاتی در میان ملت‌های مختلف برای دفاع از خود ایجاد کند. از آن جهت ممکن است سخنان نماینده تحت تاثیر انتظارات باشد؛ ولی در حقیقت ما نه سلاح هسته‌ای تولید کردیم، نه تولید می‌کنیم و نه استفاده می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین این موضوع از اساس تکذیب می‌شود چراکه فتوای مقام معظم رهبری وجود دارد و رعایت آن یک ضرورت است، از نظر عقلی و منطقی نیازی به استفاده از آن نداریم از نظر قدرت ژئوپلیتیک ایران در منطقه و استراتژی هم ما نیازی به تولید سلاح هسته‌ای نداریم.

حیدری خاطرنشان کرد: ما دانش تولید هر نوع سلاحی را داریم، اما دنبال استفاده از سلاح هسته‌ای نیستیم همانطور که دانش تولید موشک و ماهواره‌بر داریم این‌ها را داریم، اما چیزی که ضرورت کشور است را تولید می‌کنیم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی