تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...

حتی یک سانتی متر از بوستان قیطریه مال و پاساژ نخواهد شد

دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران گفت: حتی یک سانتی متر از بوستان قیطریه در مسیر ساخت مسجد تبدیل به مال و پاساژ نخواهد شد.

کد خبر: ۱۶۳۴۲۹
۰۹:۰۸ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۳

 

حتی یک سانتی متر از بوستان قیطریه مال و پاساژ نخواهد شد

 

دیدارنیوز: دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران گفت: حتی یک سانتی متر از بوستان قیطریه در مسیر ساخت مسجد تبدیل به مال و پاساژ نخواهد شد.

مجید غفوری، دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ساخت مسجد در بوستان قیطریه و اینکه آیا به لحاظ قانونی تغییر کاربری پارک‌ها و فضای سبز تهران ممنوعیت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: درخت و فضای سبز به تنهایی برای بوستان‌ها کفایت نمی‌کند و همه پارک‌ها و بوستان‌ها به مکمل‌هایی مانند فضا‌های فرهنگی نیاز دارند.

وی با اشاره به اینکه ساخت مسجد در بوستان قیطریه سبب ایجاد فضای فرهنگی در این بوستان می‌شود، گفت: مسجد دارای کتابخانه، فضای فرهنگی و سرویس بهداشتی است که همه این‌ها برای شهروندان بسیار حائز اهمیت است.

دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران با تاکید بر اینکه هیچ تغییر کاربری در بوستان قیطریه قرار نیست ایجاد شود، گفت: ساخت مسجد در بوستان قیطریه هیچ ممنوعیتی ندارد و فضای مکمل بوستان است.

غفوری با اشاره به اینکه شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد بر اساس مصوبه سال ۹۴ شورای شهر تهران راه اندازی شده است و هر نوع توسعه مساجد در این شورا مورد بحث، گفتگو و بررسی قرار می‌گیرد، بیان داشت: ریاست شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد را شهردار تهران بر عهده دارد و ۱۲ نفر دیگر عضو این شورا هستند که شامل اعضای شورای، شهر، معاون فرهنگی شهرداری، رئیس مرکز رسیدگی به مساجد، نماینده اوقاف و … است. حدود یک سال پیش هم ساخت مسجد در بوستان قیطریه در این شورا بررسی و تأیید شده است.

دبیر شورای ساماندهی توسعه و گسترش مساجد تهران در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به نزدیک بودن مساجد دیگر به این بوستان ضرورتی در ساخت مسجد جدید است؟ گفت: معیار ما در شهر تهران به این صورت است که فاصله هر مسجد تا مسجد بعدی باید ۵۰۰ متر باشد که فاصله مسجدی که قرار است ساخته شود با مساجد دیگر مانند مسجد نور و جعفری بیش از ۱۱۰۰ متر است.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود درخواست‌های مردمی برای ساخت این مسجد وجود داشته و آیا به صورت مکتوب این درخواست‌ها موجود است و چگونه درخواست به دست شهرداری رسیده است گفت؟ بله تقاضای تعداد کثیری از شهروندان برای این مسئله وجود داشته که به صورت مکتوب به شهرداری تهران ارسال شده است و اسناد آن موجود است.

دبیر شورای ساماندهی، گسترش و توسعه مساجد تهران ادامه داد: برای ساخت این مسجد هیچ درختی قطع و جابجا نمی‌شود البته قضیه نهال متفاوت از درخت است چرا که نهال‌ها ۲ تا ۳ سال سن دارند و قابلیت جابجایی برای آن‌ها وجود دارد.

غفوری تاکید کرد: هیچ پاساژ و مجتمع تجاری در کنار این مسجد نخواهیم داشت و حتی یک سانتی متر مربع از این پارک تبدیل به مال و پاساژ نخواهد شد. همچنین ساخت مسجد توسط بهترین معماران و با بهترین متریال انجام خواهد شد تا طی سال‌های آینده تبدیل به یک میراث فرهنگی شود و به زیبایی پارک و محل افزوده خواهد شد.

وی در پایان گفت: مساحت پارک قیطریه حدود ۱۲۲ هزار متر مربع است و سطح اشغال مسجدی که قرار است ساخته شود حدود ۸۰۰ متر مربع است که حدود ۶ دهم درصد مساحت کل بوستان را شامل می‌شود و این سطح اشغال بسیار ناچیز است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی