تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
یک نامزد مجلس دوازدهم و عضو لیست ملت

محبوب حضرتی: ۸ تعهد من به رای‌دهندگان

محبوب حضرتی، کاندیدای انتخابات مجلس دوازدهم و از اعضای لیست ملت به سر لیستی علی مطهری در یادداشتی ۸ تعهد به رای دهندگان داده است.

کد خبر: ۱۶۱۹۵۳
۱۵:۱۳ - ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

محبوب حضرتی: ۸ تعهد من به رای‌دهندگان

 

دیدارنیوز ـ محبوب حضرتی*: متاسفانه به خاطر رد صلاحیت‌های گسترده بخش بزرگی از شهروندان نمایندهٔ باکیفیتی در انتخابات مجلس ۱۴۰۲ ندارند. برای این‌که در حد توانم تلاش کنم صدای بخشی از شهروندان بی‌نمایندهٔ ایران بشوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما ۸ تعهد می‌دهم و گزارش اقدام‌هایم در این ۸ زمینه را به طور منظم به شهروندان ارائه خواهم داد:

۱- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، هر سؤال و مطالبه‌ای که بیش از ۱۰۰ هزار شهروند ایران در سایت کارزار امضا کنند را به شکل رسمی از وزیر و مقام مربوط بپرسم و صدایشان شوم.

۲- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، التزام عملی ایران به تعهدات معاهدهٔ محیط زیستی پاریس و نقش‌آفرینی موثرتر ایران در ائتلاف‌های جهانیِ صیانت از محیط زیست را با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی از مقام‌های مسئول پیگیری کنم.

۳- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، رفع فیلترینگ اینستاگرام، شبکهٔ اکس، یوتیوب و تلگرام را با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی پیگیری کنم.

۴- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، منع قانونیِ برخورد انتظامی، جریمهٔ شهروندان، توقیف خودرو و جریمه و پلمپ کسب و کار‌ها در هر موضوع مرتبط با پوشش شهروندان را با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی پیگیری کنم.

۵- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رای شما، اصلاحات قانونی برای کاهش حداکثر دورهٔ بازداشت موقت (به ۴۸ ساعت)، ممنوعیت بازداشت/زندان انفرادی، برچیدن استفاده از پابند و چشم‌بند برای همهٔ زندانیان و و جرم‌انگاری تفتیش خودرو بدون مجوز قضایی را پیشنهاد و پیگیری کنم.

۶- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، از شفافیت آراء نمایندگان در صحن و کمیسیون‌ها و الزام پخش زندهٔ همهٔ جلسات مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه از طریق تاسیس شبکهٔ تلویزیونی و رادیویی جدید مجلس در صداوسیما حمایت کنم.

۷- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی برای رفع تحریم‌های اقتصادی علیه ایران تلاش کنم.

۸- متعهد می‌شوم در صورت ورود به مجلس با رأی شما، با استفاده از همهٔ اختیارات نمایندگی برای افزایش سهم آموزش عمومی و سلامت عمومی از بودجه و ارتقای کیفیت خدمات همگانیِ سلامت و آموزش تلاش کنم.

از سایر نامزد‌های انتخابات هم دعوت می‌کنم در صورت موافقت با تعهدات هشت‌گانهٔ بالا، قبل از انتخابات این تعهدشان را عمومی اعلام کنند.

 *محبوب حضرتی، نامزد انتخابات مجلس، ۸ اسفند ۱۴۰۲

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی