تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب
دیدار از دغدغه‌های وزارت در روز جهانی گردشگری گزارش می‌دهد

سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب "ایتا" برای رونالدو!

تفاوت روز جهانی گردشگری در ایران با سایر کشور‌ها از زمین است تا آسمان؛ زیرا آن‌ها دغدغه سیم کارت بدون فیلتر با نصب ایتا و بله و سرویس‌های بهداشتی بین راهی ندارند!
در مرز سوئیس و ایتالیا رخ داد

حادثه مرموز برای قایق جاسوسان اسرائیل و ایتالیا

مقام‌های ایتالیایی می‌گویند ۲۱ نفر از ۲۳ سرنشین یک قایق اجاره‌ای که هفته گذشته در دریاچه ماجیوره در شمال این کشور غرق شد، کارکنان فعلی یا سابق سرویس‌های اطلاعاتی و دفاعی بودند.

کد خبر: ۱۵۰۵۵۱
۱۹:۲۵ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

حادثه مرموز برای قایق جاسوسان

دیدارنیوز: این قایق ۱۶ متری حامل کارکنان سرویس‌های اطلاعاتی و دفاعی اسرائیل و ایتالیا بود. چهار نفر بر اثر غرق شدن این قایق جان خود را از دست دادند. سایر سرنشینان یا با شنا به سمت ساحل زنده ماندند یا قایق‌های دیگر آن‌ها را از مهلکه نجات دادند.

۱۳ نفر از سرنشینان این قایق اسرائیلی و هشت نفر ایتالیایی بودند. دو نفر از قربانیان شهروند ایتالیا و یک نفر نیز تبعه اسرائیل بود.

چهارمین قربانی این حادثه یک زن ۵۰ ساله روس و همسر کاپیتان قایق بود.

دادستانی ایتالیا تحقیق از کاپیتان این قایق را آغاز کرده است. این در حالی است که با توجه به فعالیت سرنشینان در سرویس‌های اطلاعاتی و دفاعی، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره این حادثه و علت آن صورت گرفته است.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تائید کرده است که قربانی اسرائیلی این حادثه از کارکنان پیشین موساد بوده است.

رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که این مامور سابق موساد روز یکشنبه گذشته با پروازی که برای آن بلیت داشت سفر نکرد و برنامه‌ای هم برای قایق‌سواری در دریاچه ماجیوره نداشت.

دو شهروند ایتالیایی جان باخته نیز افسر اطلاعاتی بودند. برخی از رسانه‌های ایتالیا گزارش داده‌اند که سفر با این قایق تفریحی در عمل پوششی برای برگزاری جلسه‌ای محرمانه بین ماموران اطلاعاتی ایتالیا و اسرائیل بود.

کاپیتان قایق و همسرش تنها سرنشینان قایق بودند که سابقه کار اطلاعاتی نداشتند. این قایق در پی مواجهه با طوفان با باد‌هایی به سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت واژگون شد. این در حالی است که این قایق باید طبق برنامه عصر یکشنبه پیش از زمان وقوع حادثه به ساحل بر می‌گشت.

به گزارش رسانه‌های ایتالیا شماری از سرنشینان قایق که پس از حادثه جان سالم به در بردند، با تخلیه فوری اقامتگاه‌هایشان به سرعت منطقه را ترک کرده‌اند.

دریاچه ماجیوره در میان کوهستان آلپ و در مرز ایتالیا و سوئیس واقع شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی