تیتر امروز

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید
افاضات اضافه

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید

در هفته‌ای که سپری شد بسیاری از خواص مطابق سنوات گذشته توصیه‌ها و افاضات جالب و راهگشایی برای بهبود زندگی عوام داشتند که عوام‌الملک جختی توانسته برای چند تای آنها شرحی بنویسد.
بحران انسانی اوکراین، یک سال پس از جنگ چگونه است؟
از چشم جهان (۹۶)

بحران انسانی اوکراین، یک سال پس از جنگ چگونه است؟

از زمان آغاز تهاجم همه جانبه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، بیش از هشت میلیون نفر از این کشور گریخته‌اند، تا گسترده‌ترین بحران آوارگان اروپا از جنگ جهانی دوم تاکنون...
گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد

شانس بازگشت ایران به «برجام» اندک است

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید: شانس بازگشت ایران به برجام و احیای این توافق اندک است، اما حفظ تعامل با تهران در این زمینه اهمیت دارد.

کد خبر: ۱۴۹۶۷۸
۱۷:۲۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲

شانس بازگشت ایران به «برجام» اندک است

دیدارنیوز: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی با تاکید بر اهمیت تداوم تعامل میان آژانس و ایران در روند احیای توافق هسته‌ای، گفت که اگر این تعامل و همکاری بد ارزیابی شود، شانس احیای این توافق به صفر می‌رسد.

به نقل از شبکه سی‌بی‌سی کانادا، رافائل گروسی در بخشی از گفتگو با این شبکه گفت که شانس بازگشت ایران به برجام (توافق هسته‌ای) و احیای این توافق اندک است، اما حفظ تعامل با تهران در این زمینه اهمیت دارد.

مدیرکل این نهاد بین‌المللی که ناظر بر جنبه‌های فنی اجرای برجام در ایران است، افزود: احتمال بازگشت به میز مذاکره وجود دارد، اما اگر تعامل میان ایران و آژانس بد ارزیابی شود و همکاری آن‌ها خوب نباشد، این شانس به صفر می‌رسد.

در ادامه این گفتگو، مدیرکل آژانس بیان کرد: توافق انجام شده بین ایران و آژانس در ماه مارس سال میلادی جاری (اواخر اسفند ۱۴۰۱)، گامی در مسیر درست بود و به نفع تمام طرفین توافق هسته‌ای است که روند همکاری سازنده با ایران در پیش گرفته شود.

گروسی پیش‌تر نیز درباره سفرش به ایران در ماه مارس از گشایش‌هایی در زمینه توافق با ایران درباره مسائل پادمانی خبر داده بود.

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران نیز در این باره گفته بود «روند مذاکرات در حال پیشرفت و پیگیری است و هر روز هیات‌های فنی و کارشناسی میان ایران و آژانس در رفت و آمد و ارتباط هستند و به موقع درباره نتایج کار گزارش می‌دهیم.»

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی