تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.
دیدار انتقامی با طعم قهرمانی در آزادی

یحیی می‌برد یا مورایس!

در هفته سرنوشت سار رقابت‌های لیگ برتر، دیدار حساس دو تیم پرسپولیس و سپاهان در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر: ۱۴۶۴۴۴
۱۳:۰۰ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

یحیی می‌برد یا مورایس!

دیدارنیوز- شقایق آسیایی: در حالی که کمتر از یک ماه، از دیدار سپاهان و پرسپولیس در جام حذفی می‌گذرد. این دو تیم  بار در چارچوب رقابت‌های لیگ در هفته بیست و سوم، در تهران مقابل هم صف آرایی می‌کنند.

با توجه به اینکه دیدار جام حذفی با حساب ۴ بر دو به سود پرسپولیس تمام شده، بازی لیگ را می‌توان یک مصاف انتقامی در آزادی دانست. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که حساسیت امتیازی دو تیم در لیگ هم به حساسیت این بازی اضافه خواهد کرد. در حال حاضر سپاهان با ۴۶ امتیاز صدرنشین است و پرسپولیس نیز با یک امتیاز اختلاف یک امتیاز با صدر، با ۴۵ امتیاز اصلی‌ترین رقیب پرسپولیس محسوب می‌شود.

با توجه به نزدیکی امتیاز و رقابتی که میان تیم‌های بالای جدولی وجود دارد نتیجه این بازی به نوعی سرنوشت قهرمان فصل ۲۲ ام را نیز مشخص خواهد کرد که می‌توان آن را در سه پرده بررسی کرد. اول تساوی دو تیم که این شانس را به استقلال ۴۳ امتیازه، می‌دهد که در صورت برد فولاد در این هفته، با پرسپولیس هم امتیاز شود و خودش را به صدر نشینان نزدیک‌تر کند.

دوم برد سپاهان که می‌تواند این تیم را با ۴۹ امتیازه و با فاصله قابل قبولی از رقبایش نگه دارد. سوم برد پرسپولیس که می‌تواند این تیم را ۴۸ امتیازبه صدر بازگرداند که هر چند از لحاظ امتیازی خیلی با تعقیب کنندگانش، فاصله ندارد، ولی این صدرنشینی می‌تواند در ادامه روحیه قرمز‌ها را برای قهرمانی در لیگ بالا ببرد. ضمن اینکه این تیم در جام حذفی هم شانس زیادی برای رسیدن به جام دارد.

پرسپولیس به لحاظ مصدومیت‌ها در این فصل با مشکلات زیادی در خط حمله مواجه بوده. برای بازی امروز هم هر چند گفته شده با پایان مصدومیت دیاباته و برطرف شدن بیماری گولسیانی، این بازیکنان می‌توانند در ترکیب پرسپولیس قرار بگیرند، ولی به نظر می‌رسد که یحیی گل محمدی قصد دارد از زوج عیسی آل‌کثیر را در کنار محمد عمری  در سیستم ۴-۴-۲ استفاده کند و پس از آن هم یحیی دستش باز است که در تعویض‌ها از پریرا و مهاجمان روی نیمکت استفاده کند.

در طول هفته گذشته پرسپولیسی‌ها در گیر اضافه کردن ظرفیت تماشاگرخودشان برای بازی مقابل سپاهان بودند. افشین پیروانی مدیر این تیم با اشاره به بازی حذفی در اصفهان گفت: سپاهانی‌ها در آن بازی میزبان بودند و طبقه اول ورزشگاه نقش جهان را پر کردند و حتی به طبقه دوم هم رفتند، ولی ما در آزادی انگار مهمان هستیم و تمام تلاش‌های ما برای افزایش تعداد هوادار‌ها در آزادی به جایی نرسید.

با توجه به اینکه دیدار‌های این دو تیم همیشه پرگل هست حضور بیشتر تعداد تماشاگر در ورزشگاه آزادی  می‌توانست به پرشورتر، شدن این بازیکمک کند، ولی سازمان لیگ به بهانه بازسازی ورزشگاه و مساعد نبودن شرایط از افزایش حضور تماشاگران در آزادی خودداری کرد.

دو تیم پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان تاکنون ۷۹ بار بطور رسمی مقابل هم صف آرایی کردند که پرسپولیس موفق شده  مرتبه ۲۷ برنده از زمین خارج شود. ۳۳ بازی به تساوی کشیده شده و سپاهان در ۱۹ بازی نیز پیروز میدان بوده است. باید دید نتیجه بازی امروز آمار سرخ‌ها را بالا می‌برد یا قناری پوشان اصفهان با خوشی به اصفهان خواهند رفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی