تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عضو هیئت‌مدیره توسعه نیشکر تأکید کرد؛

ضرورت رفع هرگونه موانع در تولید و صادرات محصولات نیشکری

دکتر مقداد محمودی عضو هیئت مدیره شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به همراه جمعی از مدیران نیشکری با حضور در کشت و صنعت دعبل خزاعی، کشت و صنعت حکیم فارابی و شرکت خمیرمایه و الکل رازی از بخش‌های تولیدی مختلف این واحدها بازدید کرد و با فرآیند استحصال شکر و صنایع جانبی همچون الکل و خمیرمایه آشنا شد.

کد خبر: ۱۴۶۱۱۹
۰۸:۵۸ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

ضرورت رفع هرگونه موانع در تولید و صادرات محصولات نیشکری

دیدارنیوز _ سرویس‌ خوزستان: به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، محمودی در حاشیه این بازدید، دستاوردهای صنعت نیشکر در تولید شکر سفید، دارویی و طعم دار و صنایع جانبی نظیر الکل طبی، خمیرمایه، گاز کربنیک، ویناس تغلیظ شده، یخ خشک و.. را مهم و در راستای تحقق خودکفایی کشور ارزیابی کرد و گفت: شرکت توسعه نیشکر با ایجاد ده‌ها هزار فرصت شغلی نه تنها در اقتصاد استان خوزستان نقش مهمی دارد، بلکه در سطح کشور نیز نقش کلیدی ایفا می‌کند.
وی فعالیت‌های جاری در صنعت نیشکر را دانش‌بنیان و در چارچوب افزایش بهره‌وری دانست و بر ضرورت رفع هرگونه موانع در تولید و صادرات محصولات جانبی این شرکت در سال مزین به تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین تأکید کرد.

گفتنی است انواع شکرهای طعم دار، شکر پودری و شکر مایع در شکرستان فارابی تهیه می‌شوند. این شرکت به تنهایی نزدیک به ۱۳ درصد شکر سفید کشور را تولید می‌کند. این واحد همچنین اولین و تنها واحد تولیدی شکر دارویی در کشور و خاورمیانه را در اختیار دارد.

علاوه بر این، شرکت خمیرمایه و الکل رازی با چهار کارخانه (اتانول طبی، خمیرمایه، گاز بایو دی‌اکسیدکربن و تغلیظ ویناس) به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده اتانول و خمیرمایه خشک فوری و تر در منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود. شرکت رازی محصولات خود را به ۱۵ کشور صادر می‌کند.

از سوی دیگر، کارخانه شکر کشت و صنعت دعبل خزاعی با ظرفیت پذیرش و عصاره‌گیری یک میلیون تن نیشکر قادر است ۱۰۰ هزار تن شکر زرد و ۱۷۵ هزار تن شکر سفید تولید و بسته‌بندی کند.

ضرورت رفع هرگونه موانع در تولید و صادرات محصولات نیشکریضرورت رفع هرگونه موانع در تولید و صادرات محصولات نیشکریضرورت رفع هرگونه موانع در تولید و صادرات محصولات نیشکری

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی