تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.
دیدار بررسی می‌کند

سریالی به نام "مسمومیت"؛ در مدارس قم و تهران چه می‌گذرد؟

ماجرای مسمومیت دانش آموزان در مدارس استان قم هنوز به سرانجام و نتیجه نرسیده بود که خبر مسمومیت دانش آموزان در یکی از مدارس تهران این ماجرا را بیشتر در هاله‌ای از ابهام فرو برد؛ در مدارس چه خبر است؟

کد خبر: ۱۴۵۲۹۷
۱۴:۵۸ - ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

سریالی به نام

 

دیدارنیوزـ نسرین نیکنام: اسفند ۹۸ بود که خبر‌هایی ضد و نقیضی از شیوع یک ویروس به نام کووید ۱۹ و اسم معروف‌تر کرونا خبرساز شد و نخستین خبر‌ها در مورد شیوع این ویروس هم از قم آغاز شد و همان طور که انتظار می‌رفت مسئولان به سرعت به دنبال تکذیب شیوع این ویروس بودند تا جاییکه برخی آن را به تخریب کشور توسط دشمن ربط دادند، اما زمانی نگذشت که راهی جز تائید خبر و چاره‌جویی برای جلوگیری از شیوع کرونا نداشتند هر چند که رسیدن به راه حل منطقی پیشگیری یعنی همان واکسن، چند سالی طول کشید و نتیجه آن از دست رفتن جان هزاران ایرانی بود.

حالا هم خبر مسمومیت دانش آموزان در استان قم و تهران، تداعی کننده آغاز ماجرای کرونا از قم در اذهان عمومی است، مخصوصا که بعد از اظهارنظر‌های مختلف، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش گفت: "مشکلی خاصی نیست و این موضوع مهم بیشتر تحت تاثیر شایعات است!"

البته نوری برای اینکه در آینده بار این بحران را به تنهایی به دوش نکشد پای بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت را هم به میان کشید و به نقل از او همین جمله "مشکل خاصی نیست" را بیان کرد؛ جالب است بدانید که نوری در این اظهارنظر تنها نبود و احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم درباره مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در این شهر به دو جمله بسنده کرد:"در این باره بزرگنمایی شده است" و "علت این اتفاق هنوز معلوم نیست، چیزی به دست نیامده است. مسئولان امنیتی و بهداشت و درمان پیگیر هستند."

به دلیل اینکه بیان این نظرات به جای دلگرمی به مردم باعث نگرانی بیشتری می‌شود، حالا تدوام این شرایط به یک بحران در بین خانواده‌ها تبدیل شده است و عدم پاسخگویی شفاف ذهن‌ها را به این سمت برده که قرار است این بار با چه مشکل جدیدی دست و پنجه نرم کنیم؟

همه این دلایل سبب شده که روز گذشته جمعی از خانواده‌های دانش آموزان استان قم مقابل فرمانداری این استان تجمع کنند و با سر دادن شعار‌های مختلف خواهان استعفای مسئولان استانی شوند، البته خانواده ها تنها به این اقدام بسنده نکردند و حالا بیش از ده‌ها نفر از اولیای دانش آموزان شکایت خود را درباره عدم رسیدگی به این مشکل به ثبت رساندند.


ماجرا از کی آغاز شد؟

اولین مسمومیت نهم آذرماه و به فاصله چند روز بعد یعنی ۲۲ آذر ماه در هنرستان نور یزدان شهر قم اتفاق افتاد که بیش از ۵۰ نفر از دانش آموزان با علائمی، چون بی حالی، سوزش گلو و سرگیجه به مراکز بهداشتی منتقل شدند و پرونده این ماجرا به دلیل عدم تکرار پیگیری نشد و در نهایت بسته شد.

ادامه این مسمومیت در بهمن ماه نشان داد که نمی‌توان از این سریال تکراری و حساسیت زا با نگاه یک حادثه و اتفاق معمولی گذر کرد؛ هشتم بهمن ماه اعلام شد که ۱۵ دانش آموز مدرسه فاطمیه قم صفاشهر دچار مسمومیت شدند و دو روز بعد یعنی دهم بهمن ماه خبر مسمویت ۱۸ دانش آموز در مدرسه فاطمیه همان شهر خبرساز شد.

اما دوازدهم بهمن ماه ماجرا کمی تغییر کرد، این بار هفت دانش آموز و یک معلم در مدرسه بلقیس برقعی مسموم شدند و شانزدهم بهمن هم سه دانش آموز در دبیرستان دخترانه قرائتی و مدارس میثم، طا‌ها و امامی با مسمومیت راهی بیمارستان شدند.

۱۷ بهمن آمار مسمومیت در مدارس حضرت فاطمه الزهرا (س)، مدرسه شاهد رضوی و هنرستان سید حسن برقعی جمعا به ۶۱ نفر رسید و همین مساله سبب شد که والدین دانش آموزان دست به اعتراض و تجمع بزنند، هر چند که تا به زمان انتشار این گزارش هیچ پاسخ قانع کننده‌ای از هیچ مقام دولتی در این باره منتشر نشده است و تنها کسی که در این میان اقدام جدی کرد مهدی مصری رییس دانشگاه علوم پزشکی قم بود که در ارتباط با مسمومیت سریالى مدارس این شهر به رئیس ستاد بحران نامه زد و گفت که معلمان مدارس با کیسه فریزر، هوای ناحیه مسموم‌شده و دم و بازدم دانش‌آموزان را جهت نمونه‌برداری ذخیره کنند!

حالا کل کشور منتظرند تا دم و بازدم دانش آموزان به آزمایشگاه های علوم پزشکی کشور برده و علت این حاشیه سازی ها مشخص شود!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی