تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...

بازدید رهبر انقلاب از محصولات بخش فضایی

آیت الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز شنبه، از نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و محصولات ویژه بخش فضایی بازدید کردند.

کد خبر: ۱۴۴۳۲۳
۲۰:۱۵ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

بازدید رهبر انقلاب از محصولات بخش فضایی

دیدارنیوز: «حسین دلیریان» سخنگوی سازمان فضایی ایران، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید امروز رهبر انقلاب از یک نمایشگاه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز بازدید سه ساعته‌ای از نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل داشتند که الحمدلله فرصتی پیش آمد که سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی ایران نیز در قالب غرفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توانمندی‌های کشورمان در حوزه فضایی را به ایشان ارائه کنند.

وی افزود: بخش فضایی کشور در سالیان مختلف فراز و نشیب‌های زیادی را به خود دیده است، اما در تمام این ادوار همواره رهبر عزیز انقلاب مواضع حمایتی و راهگشایی در حوزه فضایی داشته‌اند که شاید مشهورترین این موارد را بتوان بحث دستیابی به "مدار ژئو" دانست.

بازدید رهبر انقلاب از محصولات بخش فضایی

سخنگوی سازمان فضایی ایران تصریح کرد: در بازدید امروز نیز سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران دستاورد‌های کشور در حوزه‌های مختلف را به صورت عینی برای رهبر انقلاب توضیح دادند و تجهیزات مختلف را خدمت ایشان ارائه کردند.

دلیریان اضافه کرد: یکی از مهمترین مواردی که رئیس سازمان فضایی به محضر رهبر انقلاب ارائه کرد، محصولات سر ریز صنعت فضایی بود که به صورت مصداقی توضیح داده شد که این محصولات فضایی چگونه در مصارف صنعتی دیگر، کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین مصادیقی از محصولات صنعت فضایی که کاربری صنعتی روی زمین دارند مانند انواع باتری‌ها هم توسط رئیس سازمان فضایی ایران به محضر رهبر انقلاب توضیح داده شد.

سخنگوی سازمان فضایی ایران گفت: همچنین در جریان این بازدید، محصولات فضایی دیگری مانند سیستم‌های ماهواره‌ای به خصوص ماهواره‌های ناهید ۱ و ناهید ۲ که در واقعا اولین گام جمهوری اسلامی ایران در حوزه مخابرات فضاپایه هستند نیز ارائه شد.

دلیریان تصریح کرد: یکی دیگر از محصولاتی که در نمایشگاه رهبر معظم انقلاب از آن بازدید کردند، موتور پیشران بلوک انتقال مداری بود که رئیس سازمان فضایی ایران ماموریت‌ها، عملکرد و نحوه به‌کارگیری این محصول را به رهبر انقلاب توضیح دادند.

وی افزود: شبکه شرکت‌های دانش بنیان و نحوه همکاری سازمان فضایی ایران با این شرکت‌ها آخرین موضوعی بود که خدمت رهبر انقلاب ارائه شد.

سخنگوی سازمان فضایی ایران همچنین اظهار داشت: پس از پایان ارائه رئیس سازمان فضایی ایران، رهبر معظم انقلاب سوالات تخصصی در حوزه‌های مختلف مطرح فرمودند که رئیس سازمان فضایی به این سوالات پاسخ دادند. البته این سوالات نشان می‌داد که ایشان روی مباحث فضایی تمرکز دارند و از جزئیات برنامه‌های فضایی مطلع هستند.

دلیریان ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات سازمان فضایی ایران در حوزه فضایی فعال کردن دبیرخانه شورایعالی فضایی بعد از حدود ۱۰ سال تعطیلی بوده که این اقدام و همچنین پیگیری‌های رئیس جمهور و وزیر ارتباطات منجر به برگزاری دو جلسه شورایعالی فضایی شد؛ این مسئله و اینکه رئیس جمهور شخصا پیگیر پروژه‌های فضایی کشور هستند نیز از جمله موارد دیگری بود که به رهبر انقلاب گزارش شد.

وی در پایان تاکید کرد: سازمان فضایی ایران برای اجرای تک‌تک بند‌های برنامه ۱۰ ساله فضایی که در جلسه اخیر شورای عالی فضایی به تصویب رسید، مصمم است و در این مسیر حمایت‌های رهبر انقلاب حتما راهگشا و مشوق مدیران و دانشمندان صنعت فضایی کشور خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی