تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...

تبادل موشک میان اسرائیل و فلسطینی‌ها در نزدیکی غزه

شبه نظامیان فلسطینی روز جمعه دو موشک از نوار غزه به سمت جنوب اسرائیل شلیک کردند که توسط پدافند موشکی اسرائیل رهگیری و منهدم شدند. در پاسخ نیرو‌های اسرائیلی حملاتی را در غزه انجام دادند.

کد خبر: ۱۴۴۲۵۲
۱۱:۴۱ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

تبادل موشک میان اسرائیل و فلسطینی‌ها در نزدیکی غزه

دیدارنیوز: این تبادل آتش پس از آن صورت می‌گیر‌د که روز پنجشنبه اسرائیل به شمال کرانه باختری حملاتی را انجام داد که منجر به ثبت بزرگ‌ترین تلفات در سال‌های اخیر شد.

پدافند هوایی اسرائیل شب گذشته توانست موشک‌های فلسطینی را مورد هدف قرار دهد و همزمان آژیر خطر در نزدیکی مرز غزه به صدا در آمد و اسرائیل از شهروندانش خواست پناه بگیرند. هنوز هیچ گزارشی از زخمی‌های احتمالی این حملات منتشر نشده است.

کانال ۱۲ اسرائیل تصاویری از شلیک موشک‌های رهگیر اسرائیلی به آسمان شب بر فراز شهر عسقلان، در حدود ۱۲ کیلومتری شمال غزه، پخش کرد. چند ساعت بعد، ارتش اسرائیل اعلام کرد که حملاتی را در غزه انجام داده است. شاهدان فلسطینی گفتند که هواپیما‌های اسرائیلی یک اردوگاه آموزشی حماس را هدف قرار دادند. از این حملات هم هیچ آسیبی گزارش نشده است.

تنش‌ها پس از آن بالا گرفت که کماندو‌های اسرائیلی در جریان حمله به شهر جنین، هفت مرد مسلح و دو غیرنظامی را کشتند. حماس و گروه جهاد اسلامی تهدید کردند که پاسخ این اقدام اسرائیل را فورا خواهند داد.

پس از خشونت‌های جنین، تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرد که به هماهنگی امنیتی خود با اسرائیل پایان می‌دهد، روندی که در سال‌های اخیر به طور گسترده به حفظ نظم در کرانه باختری و جلوگیری از حملات علیه اسرائیل منجر شده است. با این حال این تشکیلات چندین بار در اعتراض به اقدامات اسرائیلی‌ها این همکاری را متوقف کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل می‌گوید که به دنبال تشدید تنش‌ها نیست هرچند تاکید کرده به نیرو‌های امنیتی دستور داده که در حالت آماده باش باشند.

مقامات ایالات متحده، سازمان ملل و کشور‌های عربی با اسرائیل و جناح‌های فلسطینی صحبت کردند تا تلاش کنند درگیری در جنین به ایجاد یک رویارویی گسترده‌تر منجر نشود.

خشونت‌ها پس از یک سری حملات مرگبار خیابانی فلسطینیان در اسرائیل در مارس و آوریل گذشته افزایش یافته است. بن بست دیپلماتیک متعاقب آن به جلب حمایت فلسطینی‌ها از حماس و جهاد اسلامی کمک کرده است. همزمان روی کار آمدن دولت راستگرا و افراطی جدید نتانیاهو نگرانی‌ها از شدت‌گیری تنش‌ها در منطقه را افزایش داده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی