تیتر امروز

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق (بروزرسانی می‌شود)

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!
افاضات اضافه

به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!

در هفته‌ای که گذشت، عوام‌الملک به مسایل مهم و حساسی چون موی نسوان پرداخته و درباره حوادث اخیر در کشور گفته ما عوام، رعیتی بیش نیستیم و نباید این را فراموش کنیم.
با موضوع سرافرازی فولاد مردان خوزستان در چهل و چهارمین سالگرد انقلاب

لبیک فولاد مردان خوزستانی به شعار سال با افتتاح 33 پروژه در دهه فجر ۱۴٠۱

در ایران صنعت فولاد از جمله صنایعی است که پس از انقلاب ایجاد و بومی‌سازی شده و مجموع اقدامات انجام شده در این خصوص در نهایت ایران را تا این لحظه در جایگاه دهم تولید فولاد در جهان قرار داده و سهم قابل توجهی را در زمینه اشتغال‌زایی و ارزآوری برای کشور به ارمغان آورده است.

کد خبر: ۱۴۴۲۲۸
۲۱:۱۰ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

لبیک فولاد مردان خوزستانی به شعار سال با افتتاح 33 پروژه در دهه فجر ۱۴٠۱

دیدارنیوز _ سرویس‌ خوزستان: یادداشتی از سجاد خراسانی؛ صنعت فولاد علاوه بر صنعتی‌ کردن کشورهای غربی و بلوک شرق سابق،در توسعه کشورهای شرق آسیا نیز نقش محوری بازی کرده است. در این میان، کشورهای بدون منابع طبیعی و مواد اولیه لازم برای ایجاد صنعت فولاد نیز به استقرار این صنعت در کشور خود مبادرت ورزیده اند.
اهمیت و ظرفیت صنعت فولاد در نظام اقتصادی جهانی از جمله ایران این صنعت را جزو صنایع استراتژیک قرار داده است.در همین خصوص با اجرای طرح‌های توسعه‌ای پیوسته نقش مهمی در اقتصاد و رونق تولید کشور بر عهده دارد.
 و اینک در جنوب غربی ایران،شرکت فولاد خوزستان که به عنوان اولین تولیدکننده فولاد وآهن  به روش احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی در کشور شناخته می‌شود در مسیر اعتلای نام ایران به مناسبت فرارسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با تکیه‌ بر عزم و اراده والای خود و تلاش برای توسعه میهن عزیزمان  ۳۳ پروژه به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان در راستای دستیابی به تولید پایدار که موجبات ۴ میلیون تن تولید فولاد در افق ۱۴۰۴ و ۱۳/۶ میلیون تُن تا سال ۱۴۱۰ را با تلاش گسترده و همدلی افتتاح و به بهره برداری می رساند.
از نکات بارز اجرایی شدن این پروژه‌ها می‌توان به پايداری تولید، بهینه‌سازی فناوری،افزایش ظرفیت،کاهش پیامدهای زیست‌محیطی و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و ایجاد اشتغالزایی اشاره کرد‌.
اشتغال‌زایی مستقیم برای ۵۰ شرکت در دوره اجرای این پروژه ها و سهم بیش از ۷۷ درصدی بکارگیری توانمندی شرکت های داخلی با صرفه‌جویی ارزی بالغ بر ۳۰ میلیون یورو از دیگر ویژگی‌های پروژه‌هایی است که در دهه فجر امسال در فولاد خوزستان افتتاح می گردند.
در این میان آنچه اهمیت دارد با برنامه ریزی و مدیریت درست و تصمیمات کارشناسان اندیشمند شرکت فولاد خوزستان ظرف سال‌های گذشته با وجود تحریم منابع زیر ساختی علاه بر اینکه جلوه های بی نظیری از رونق و برکت در سایه تلاش رقم زده اند به یکی از تامین‌کنندگان ارز مورد نیاز بانک مرکزی از طریق صادرات نیز رسیده اند.
باید برنامه‌ریزان اقتصادی،خوزستان را به عنوان یک گنج تلقی کرده و در دستور کار خویش تکیه بر شرکت فولاد خوزستان را غنیمت دانسته و با تمام قوا، توسعه طرح‌های افزایش تولید و تکمیل حلقه‌های زنجیره در این واحد صنعتی مادر را تسریع کنند.
با تمام سختی‌ها و وجود تحریم‌ها فولاد مردان خوزستانی توانسته اند  قله‌های علم و دانش را توسط مهندسان تلاشگر خود فتح کند؛امید است که با همدلی و پشتکار و تلاش های همیشگی و شبانه روزی بی دریغ برنامه ریزان و دولتمندان ایرانی در مسیر خودکفایی و اقتصاد مقاوتی و در جهت اعتلای نام ایران و ایرانی گام برداشته و با تصمیمات به حق و اندیشمندانه همانند جوانان فولاد خوزستان در مقابل تحریم ها قد علم کرده و موجبات توسعه و پیشرفت این صنعت مهم شوند و مسیر نوآوری و درخشش را هموار تر از همیشه سازند.
جهادگران فولاد خوزستان با غیرت و با از خودگذشتگی فراوان نگذاشتند در سال “تولید،پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها “چرخ تولید کارخانه در این جبهه نبرد با تروریسم اقتصادی متوقف شود و آمار تولید نسبت به سال های گذشته تنزل پیداکند و هم پیمان برای چشم انداز توسعه شرکت و ساختن آینده ای روشن و ایرانی آباد ایستادگی می کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی