تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...

مخبر: حق‌آبه هیرمند پیگیری می‌شود‌

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور که در سیستان و بلوچستان حضور دارد، اعلام کرد که بحث حق‌آبه منطقه سیستان از رودخانه هیرمند پیگیری خواهد شد.

کد خبر: ۱۴۴۱۲۰
۱۱:۵۸ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

مخبر: حق‌آبه هیرمند پیگیری می‌شود‌

دیدارنیوز: معاون اول رئیس جمهور گفت: از مجرای دیپلماسی بحث حق‌آبه منطقه سیستان از رودخانه هیرمند را نیز دنبال می‌کنیم.

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در رأس هیأتی از طریق فرودگاه زابل وارد استان سیستان و بلوچستان شد و مورد استقبال محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی و شهرستانی قرار گرفت.

بازدید از وضعیت چاه نیمه‌ها، بازدید از خسارت‌های ناشی از سرما و یخبندان و شرکت در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از جمله برنامه‌های سفر مخبر به استان سیستان و بلوچستان است. این سفر پیرو دستور رئیس جمهور جهت بررسی و حل مشکلات حوزه‌های حامل‌های انرژی و منابع آب استان انجام شده است.

مسئله تامین آب در سیستان و بلوچستان بسیار مهم است

مخبر در بدو ورود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسئله تامین آب در سیستان و بلوچستان بسیار مهم است؛ اینکه یک استان در کنار دریا قرار داشته باشد و یک دریا آب زیر زمین آب موجود باشد بعد روی زمین خشک باشد اصلاً موضوعیت ندارد.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در راستای تامین آب سیستان و بلوچستان به لطف الهی هم انتقال آب از دریای عمان آغاز شده و هم بهره‌برداری از آب‌های ژرف در دستور کار قرار دارد و ان‌شاءالله از مجرای دیپلماسی بحث حق‌آبه منطقه سیستان از رودخانه هیرمند را از افغانستان نیز دنبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: موضوع سوخت این روز‌ها در سیستان و بلوچستان به یک مسئله تبدیل شده، که هم در تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت و هم در مقدار سوختی که باید به استان تعلق می‌گرفت که در این موضوعات ان‌شاءالله تصمیم‌گیری خواهیم داشت.

مخبر خاطرنشان کرد: بررسی بحث‌های اشتغال، مسکن و بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان دیگر برنامه‌های ما در این سفر است که هم در زابل و هم در زاهدان دبنیال خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی