تیتر امروز

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم
عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با دیدارنیوز:

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم

در یکی از سلسله گفت‌وگو‌های ویژه، دکتر اشکان تقی‌پور عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور مهمان دیدارنیوز بود؛ او دلایل و علت بالا رفتن آمار بازماندگان از تحصیل را به طور مفصل توضیح داد.

مخبر: حق‌آبه هیرمند پیگیری می‌شود‌

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور که در سیستان و بلوچستان حضور دارد، اعلام کرد که بحث حق‌آبه منطقه سیستان از رودخانه هیرمند پیگیری خواهد شد.

کد خبر: ۱۴۴۱۲۰
۱۱:۵۸ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

مخبر: حق‌آبه هیرمند پیگیری می‌شود‌

دیدارنیوز: معاون اول رئیس جمهور گفت: از مجرای دیپلماسی بحث حق‌آبه منطقه سیستان از رودخانه هیرمند را نیز دنبال می‌کنیم.

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در رأس هیأتی از طریق فرودگاه زابل وارد استان سیستان و بلوچستان شد و مورد استقبال محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی و شهرستانی قرار گرفت.

بازدید از وضعیت چاه نیمه‌ها، بازدید از خسارت‌های ناشی از سرما و یخبندان و شرکت در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از جمله برنامه‌های سفر مخبر به استان سیستان و بلوچستان است. این سفر پیرو دستور رئیس جمهور جهت بررسی و حل مشکلات حوزه‌های حامل‌های انرژی و منابع آب استان انجام شده است.

مسئله تامین آب در سیستان و بلوچستان بسیار مهم است

مخبر در بدو ورود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسئله تامین آب در سیستان و بلوچستان بسیار مهم است؛ اینکه یک استان در کنار دریا قرار داشته باشد و یک دریا آب زیر زمین آب موجود باشد بعد روی زمین خشک باشد اصلاً موضوعیت ندارد.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در راستای تامین آب سیستان و بلوچستان به لطف الهی هم انتقال آب از دریای عمان آغاز شده و هم بهره‌برداری از آب‌های ژرف در دستور کار قرار دارد و ان‌شاءالله از مجرای دیپلماسی بحث حق‌آبه منطقه سیستان از رودخانه هیرمند را از افغانستان نیز دنبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: موضوع سوخت این روز‌ها در سیستان و بلوچستان به یک مسئله تبدیل شده، که هم در تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت و هم در مقدار سوختی که باید به استان تعلق می‌گرفت که در این موضوعات ان‌شاءالله تصمیم‌گیری خواهیم داشت.

مخبر خاطرنشان کرد: بررسی بحث‌های اشتغال، مسکن و بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان دیگر برنامه‌های ما در این سفر است که هم در زابل و هم در زاهدان دبنیال خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی