تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.
دیاکو حسینی، پژوهشگر مسائل استراتژیک اعلام کرد

هدف اروپا، فشار به ایران است

دیاکو حسینی، پژوهشگر مسائل استراتژیک معتقد است که اقدام اروپا در قراردادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی، با هدف فشار به ایران است و می‌خواهد ایران را به خاطر حمایت از روسیه در جنگ اوکراین تهدید کند.

کد خبر: ۱۴۳۹۲۱
۱۷:۴۵ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

هدف اروپا، فشار به ایران است

دیدارنیوز: یک پژوهشگر مسائل استراتژیک با بیان این که هدف پارلمان اروپا از تحریم سپاه، جمهوری اسلامی ایران است، گفت: تصور نمی‌کنم اروپایی‌ها آماده باشند که گام‌های عملی و فراتر بردارند، حتما متوجه تبعات و پیامد‌های منفی این موضوعات هستند.

دیاکو حسینی در گفتگو با ایسنا درباره اقدام پارلمان اروپا برای تحریم سپاه گفت: این موضوع در پارلمان اروپا مطرح شده، اما مصوبات آن الزام قانونی برای دولت‌های اروپایی ایجاد نمی‌کند که به چنین سمتی حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: تصمیماتی که در پارلمان اروپا گرفته می‌شود حول لابی‌هایی است که ایجاد شده - که این لابی‌ها نیز از زمان ناآرامی‌ها در ایران و اتهاماتی که درباره جنگ اوکراین علیه ایران وارد کردند- آغاز شده که انتظار می‌رفت چنین بحثی مورد استقبال قرار گیرد.

این پژوهشگر مسائل استراتژیک همچنین بیان کرد: دولت‌های اروپایی تحت فشار و لابی‌های مرتبط با افکار عمومی تصمیم می‌گیرند، انتظار می‌رود دولت‌های اروپایی واقع‌بینی بیشتری داشته باشد.

حسینی تاکید کرد: هدف پارلمان اروپا فشار به ایران بوده نه فقط آرام کردن افکار عمومی و لابی ضد جمهوری اسلامی ایران در اروپا، ضمن این که به نوعی ایران را به خاطر حمایت از روسیه در جنگ اوکراین تهدید کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل در ادامه افزود: هنوز تصور نمی‌کنم اروپایی‌ها آماده باشند گام فراتر و عملی بردارند. حتما آن‌ها متوجه پیامد‌های منفی در ابعاد امنیتی و سیاسی هستند. همچنین متوجه هستند که چنین اقدامی مانع عمده برای سایر حوزه‌ها و از جمله مذاکرات ایجاد می‌کند.

وی همچنین گفت: با شناخت کافی از پیچیدگی سیاسی در اتحادیه اروپا صرف تغییر استراتژی در اروپا را در نظر نگیریم؛ چرا که اقدام پارلمان اروپا بیشتر پاسخ به فشار لابی درون اتحادیه، فشار سیاسی که به منظور حمایت از روسیه در جنگ اوکراین نامیده می‌شد، است.

حسینی خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها ملاحظات متعددی با ایران دارند، کاری نمی‌کنند که تنش با ایران افزایش پیدا کند. با توجه به این مساله پاسخ‌های لفظی هم از طرف ایران در واکنش به اقدام پارلمان اروپا داده شده، اما طبیعی است باید خویشتنداری حفظ شود و علی‌رغم اختلافات عمیق با اروپا مانند مذاکرات، حقوق بشر و. در‌های دیپلماسی باز باشد و از تنش‌های غیر ضروری بپرهیزیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی