تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

امیرعبداللهیان: مخالف حضور کشور‌های خارجی در منطقه هستیم

امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با جیحون بایرامف همتای آذربایجانی خود با تاکید بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با حضور کشور‌های خارجی در منطقه، تاکید کرد: با اتخاذ رویکرد‌های مثبت می‌توان مشکلات منطقه را توسط کشور‌های منطقه به خوبی حل و فصل کرد.

کد خبر: ۱۴۲۷۷۲
۲۰:۳۷ - ۱۰ دی ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان

دیدارنیوز: حسین امیرعبداللهیان وزیرامورخارجه پیش از ظهر امروز در گفتگوی تلفنی با جیحون بایرامف وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان، درباره مهمترین موضوعات روابط دوجانبه و منطقه‌ای گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای این گفتگوی تلفنی آغاز سال نوی میلادی را به دولت و ملت آذربایجان تبریگ گفت و ابراز امیدواری کرد مناسبات فی‌مابین در سال جدید شاهد توسعه همکاری‌ها در بخش‌های مختلف سیاسی و اقتصادی باشد.

امیرعبداللهیان با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری‌های ترانزیتی و حمل و نقلی دو کشور اعلام کرد: همکاری‌ها در بخش حمل و نقل و ترانزیت را باید افزایش دهیم و همچنین آماده افزایش مبادلات تجاری دو کشور هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با تاکید بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با حضور کشور‌های خارجی در منطقه، تاکید کرد: با اتخاذ رویکرد‌های مثبت می‌توان مشکلات منطقه را توسط کشور‌های منطقه به خوبی حل و فصل کرد.

تشکیل کارگروه‌هایی با موضوع فعالیت‌های رسانه‌ای در دوطرف و بررسی کم آبی و آلودگی رود ارس میان دو کشور، از دیگر موضوعات مطرح و پیشنهاد شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی بود.

جیحون بایرامف وزیرامورخارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت همکاری با جمهوری اسلامی ایران تاکید و علاقمندی دولت خود برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در اوایل سال جدید میلادی و ارتقای مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور را اعلام کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی