تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

کاخ سعدآباد سه‌شنبه تعطیل است

مجموعه تاریخی و فرهنگی کاخ سعدآباد سه‌شنبه، اول آذرماه به مدت یک روز تعطیل است و از روز چهارشنبه، دوم آذرماه پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

کد خبر: ۱۴۰۷۴۹
۱۳:۱۲ - ۳۰ آبان ۱۴۰۱

کاخ سعدآباد سه‌شنبه تعطیل است

دیدارنیوز: مجموعه تاریخی کاخ‌های سعدآباد سه‌شنبه، اول آذرماه تعطیل است.

بنا بر اعلام روابط عمومی سعدآباد این مجموعه تاریخی و فرهنگی سه‌شنبه، اول آذرماه به مدت یک روز تعطیل است. کاخ سعدآباد از روز چهارشنبه، دوم آذرماه پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

بنا بر اظهارات قبلی مسؤولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تعطیلات هر از گاهِ این مجموعه تاریخی از این جهت است که تولیت دو کاخ در مجموعه سعدآباد، یعنی کاخ فریده دیبا (مادر فرح دیبا) و کاخ ملکه مادر به عهده نهاد ریاست‌جمهوری است و این نهاد برای پذیرایی مهمانان خارجی خود از کاخ ملکه مادر (معروف به ساختمان جمهور) استفاده می‌کند.

مجموعه سعدآباد در محدوده تجریش، منطقه زعفرانیه واقع شده و دسترسی به آن از درِ میدان دربند و همچنین خیابان خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری، امکان‌پذیر است.

هزینه ورود به محوطه سعدآباد برای بازدیدکننده ایرانی پنج‌هزار تومان و برای خارجی‌ها ۱۰۰ هزار تومان است. هزینه بلیت بازدیدِ هر یک از کاخ‌های این مجموعه جداگانه محاسبه می‌شود که مبلغ آن برای بازدیدکننده ایرانی از چهار هزار تا پنج‌هزار تومان و برای بازدیدکننده خارجی از ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است.

ساعات کار مجموعه کاخ‌های سعدآباد در نیمه دوم سال از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ عصر است و فروش بلیت تا ساعت ۱۵:۳۰ انجام می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی