تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

آلمان خطاب به چین؛ باید بهای خسارات آب و هوایی را بپردازی!

وزیر توسعه آلمان گفت، کشور‌هایی مانند چین باید در پرداخت غرامت به کشور‌های آسیب دیده از بلایای آب و هوایی سهم بیشتری داشته باشند.

کد خبر: ۱۴۰۶۰۰
۱۱:۲۰ - ۲۸ آبان ۱۴۰۱

آلمان خطاب به چین؛ باید بهای خسارات آب و هوایی را بپردازی!

دیدارنیوز: "اسونیا شولتزه" وزیر توسعه آلمان به شبکه خبری بایریشر راندفونک گفت: در حال حاضر ۲۸ درصد از انتشار گاز‌های گلخانه‌ای مربوط به چین است؛ بنابراین این کشور باید سهم بیشتری در مواجهه با بلایا و خسارات ناشی از تغییرات اقلیمی داشته باشد.

وی ادامه داد: آن‌ها همیشه پشت این حقیقت که یک کشور در حال توسعه‌اند، خود را پنهان می‌کنند. اما عملا آن‌ها دیگر یک کشور در حال توسعه نیستند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مذاکره کنندگان آب و هوایی روز جمعه به بررسی پیشنهاد لحظه آخری اتحادیه اروپا با هدف حل بن بست موجود بر سر تامین مالی برای کشور‌هایی پرداختند که از بابت بلایای ناشی از تغییرات اقلیمی آسیب دیده‌اند و همچنین تلاش کردند تا به توافق نهایی در نشست سال جاری میلادی آب و هوایی سازمان ملل در مصر نزدیکتر شوند.

پیشنهاد اتحادیه اروپا به منزله ایجاد یک صندوق ویژه برای خسارات و ضرر‌ها در کشور‌های آسیب پذیرتر است.

پیشنهاد اتحادیه اروپا برخلاف پیشنهاد مطرح شده از سوی کشور‌های در حال توسعه و چین است که بر اساس آن می‌خواهند تمامی کشور‌های در حال توسعه به این صندوق دسترسی داشته باشند.

این پیشنهاد از سوی پکن و کشور‌های در حال توسعه با استفاده از تعریف سازمان ملل به چین اجازه می‌داد پول دریافت کند، نه آنکه به این صندوق کمک مالی ارائه دهد.

وزیر توسعه دولت آلمان همچنین اعلام کرد: گفتگو‌ها درباره پرداخت اجباری غرامت در شرم الشیخ در جریان است، اما من اعتقادی ندارم که این مذاکرات به نتیجه برسد و نیاز است ما این گفتگو‌ها را تمدید کنیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی