تیتر امروز

هشدار حزب الله به اسرائیل/ ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه اصفهان
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق (بروزرسانی می‌شود)

هشدار حزب الله به اسرائیل/ ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه اصفهان

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!
افاضات اضافه

به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!

در هفته‌ای که گذشت، عوام‌الملک به مسایل مهم و حساسی چون موی نسوان پرداخته و درباره حوادث اخیر در کشور گفته ما عوام، رعیتی بیش نیستیم و نباید این را فراموش کنیم.
افاضات اضافه

به کیان ایران فکر می‌کنم

یک مصدومیت نابهنگام در یکی از انگشتان دست مبارک عوام‌الملک باعث شده او دو سه روزی در هفته گذشته را در امر کتابت از دست بدهد اما باکی نیست به جام جهانی قطر خواهد رسید.

کد خبر: ۱۴۰۵۷۹
۱۵:۲۲ - ۲۷ آبان ۱۴۰۱

افاضات اضافه

 

دیدارنیوز ـ عوام‌الملک:

 

جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱

احمد، بزرگوار مشهدی اعلام کرد که امروز عوام آمریکا هم شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند. احمد هم مثل دامادش خبرهایی دارد که حتی نخبگان هم ندارند. البته احتمالا آن طور که حسین هفته پیش گفته بود نظمیه‌ها و امنیه‌های آمریکا به زودی طوری برخورد می‌کنند که عوامشان دیگر از این شعارها ندهند. آقای سردار هم گفت دشمن چند شبانه‌روز است که ترسیده و پیغام فرستاده که پاسخ ندهید. حق هم دارند. تجربه نشان داده که پاسخ دادن آقای سردار و دوستانش ترس هم دارد. عصر شنیدم در مسابقه بسکتبال ایران و چین که در تهران برگزار می‌شد تماشاگران ایرانی را راه ندادند ولی تماشاگران چینی در ورزشگاه بودند. اشک شوق در چشمانم جمع شد. این حد از مهمان‌نوازی قطعا برای جهانیان شگفت‌آور است. چون کاری کردیم که مهمان به معنای واقعی فکر کند اینجا خانه خودش است. خبر صدور حکم برای یکی از عوام انگلیس ‌که دو روز پیش به سمت پادشاه آن کشور سه عدد تخم‌مرغ پرت کرده بود را خواندم‌. محکوم شده که دیگر تخم‌مرغ با خود حمل نکند‌. خیلی عجیب است که غربی‌ها با این همه ادعای دموکراسی، یکی از عوام را از خریدن و حمل تخم‌مرغ منع می‌کنند. حالا انگار اصلا چیزی شده است. سه تخم‌مرغ به سمت چارلز پرتاب شده که تازه هیچکدامش به هدف اصلی هم نخورده است‌ لابد اگر می‌خورد می‌خواستند آن فرد را زندانی کنند.

شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱

کاظم از خواص‌الرعایای زبان‌بلد اعلام کرد اینستاگرام در هفت هفته اخیر میلیونها پست و هزاران صفحه باز کرده است. خیلی زیاد است. واقعا سوال است که چرا اینقدر زیاد پست باز می‌کنند؟ اصلا فکر کرده‌اند بستن این همه صفحه و پست چقدر وقت می‌برد؟ محمد، از خواص‌زادگان عزیز که خودش هم خواص است و در مذاکرات هسته‌ای مشاوره می‌دهد اعلام کرد که آمریکا و اروپا برای گرم نگه داشتن خود جنگل‌ها را خواهند سوزاند. نگران خود محمد شدم. چون سال‌هاست همان‌ جاها زندگی می‌کند. ممکن است سردش بشود. شاید برایش پتو و لباس گرم بفرستم. در حال جنگیدن برای ما عوام است و باید مواظبش باشیم. صفحه اول یکی از روزنامه‌های بودجه‌بگیر رنگی را دیدم. اشک شوق در چشمانم جمع شد. موشک بالستیک هایپرسونیک ساخته‌‌ایم که هفت دقیقه‌ای به تل‌آویو می‌رسد. پیشرفت مهمی‌ست. واقعا باید بر طبل شادانه بکوبیم. زیر خبر موشک اشاره‌ای هم به کمبود دارو و گرانی ۷۰۰درصدی آن کرده بود.‌ عیبی ندارد. چیز مهمی نیست. نباید نگران بود. اگر دارو نداریم عوضش موشک بالستیک هایپرسونیک داریم. به هر بیماری بگویی از شدت شادی و غرور، شفا می‌یابد. 

یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱

یادداشت روزنامه بودجه‌بگیر بلدیه در مورد حکومت غیردینی که در آن طاغوت حاکم شود را خواندم.‌ مثل اینکه ورود رجال به مشاطه‌خانه‌های نسوان ممنوع نخواهد بود و قرار است تمامی استخرها مختلط شوند و هیچ سانسی برای نسوان وجود نخواهد داشت. باید پول‌هایم را جمع کنم که اگر این اتفاق افتاد یک استخر و مشاطه‌خانه راه بیندازم که در آن‌ها سانس ویژه نسوان وجود داشته باشد و ورود رجال ممنوع شود. قطعا درآمد خوبی خواهد داشت و جبران این همه سال بی‌مزد و مواجب نوشتن را می‌کند. علی، رییس خزانه‌داری کل مملکت اعلام کرد فرآیند آزادسازی ۷ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده در کره جنوبی در حال طی شدن است. معلوم است فرآیند آهسته و پیوسته‌ای‌ست چون تقریبا یک سال است در حال طی شدن است و خواص هر چند وقت یک بار اعلام طی شدن می‌کنند. بالاخره باید صبور بود. علی، سخنگوی خواص‌الدوله اعلام کرد فیلترینگ را طوری طراحی کرده‌اند که عوام مجبور شوند از پیام‌رسان خارجی به داخلی کوچ کنند. واقعا کار هوشمندانه‌ای‌ست. چقدر خوب است که امورات مملکت را اینطوری طراحی می‌کنند. ما هم که هنوز کوچ نکرده‌ایم باید به کارهای زشتمان فکر کنیم. این همه برای کوچ کردنمان فکر و هزینه شده و هنوز سر جای خودمان نشسته‌ایم.

دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱

محسن از خواص‌المله‌های اصولی قدیمی و خواص عزیز همیشگی اعلام کرد که اگر بازیکنی در جام جهانی سرود ملی را نخواند و بعد از گل شادی نکرد باید حذف شود. راست هم می‌گوید. اگر قرار است شادی نکنند همان بهتر که گل نزنند. مرتضی، خواص‌المله تهران هم گفت اگر در حوزه فضای مجازی سفت بگیریم خارجی‌ها چون فوق‌العاده به ما محتاج هستند با ما همکاری خواهند کرد. حرف درستی‌ست‌. مخصوصا که به زودی زمستان سختی هم در پیش روی خارجی‌هاست و برای نمردن از سرما و کمبود مواد لازم به احتیاج دارند. واقعا باید طوری سفت بگیریم که بفهمند اگر همکاری نکنند فضای مجازی که سهل است، همه چیزشان از جایش کنده می‌شود. تصاویری از دیدار ابراهیم با تیم ملی فوتبال پیش از سفر به قطر منتشر شد. جز زیبایی ندیدم.

 سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱

رستم گفت که وقتی از یک فرودگاه خارجی وارد فرودگاه تهران می‌شود انگار از یک شهر بزرگ وارد روستا شده است و به همین خاطر کنار مهمانان خارجی، خجالت می‌کشد. ناراحت شدم. نباید باعث خجالت کشیدن خواص‌الدوله امور راه می‌شدیم. تقصیر ما عوام است که فرودگاه‌های بهتری برای خواصمان نساخته‌ایم و فضا را به شکلی درآورده‌ایم که احساس می‌کنند آبرومند نیست. باید جبران کنیم. عیسی گفت می‌خواهد کاری کند که تا پایان این دوره ریاست ابراهیم و خواص‌الدوله‌اش عوام طعم شیرین سرعت‌های چندصد مگابیت بر ثانیه را بچشند. خیلی زیاد است‌. کار دست خودمان می‌دهیم. بعد هم وقتی قرار است با فیلترینگ از پیام‌رسان خارجی به داخلی کوچ کنیم، سرعت زیاد ممکن است موجب چپ کردنمان بشود. امیدوارم عیسی در این برنامه‌اش تجدیدنظر کند و بگذارد به سنت اجداد کوچ‌نشینمان آرام‌آرام ییلاق و قشلاق کنیم.

چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱

امروز به دلیل پیچ‌خوردگی انگشت اشاره دست راست حین بازی شطرنج نمی‌توانم خاطره بنویسم‌ دیروز هم پیچ خورده بود ولی سهوا نوشتم.

پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱

مصدومیت ادامه دارد و نمی‌توانم بنویسم‌. به جایش به کیان ایران فکر می‌کنم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی