تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.
به‌منظور جلوگیری از خطای وزنی مواد انجام شد؛

اتصال ریل راه آهن به ریل توزین با روش جوشکاری تخصصی ترمیت

رضا وحیدی کیا رئیس تعمیرات توزین شرکت فولاد خوزستان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: با توجه به شکستگی نقطه اتصال ریل و بروز خطای وزنی در مواد توزین شده قطار، با هماهنگی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، اتصال ریل راه آهن به ریل توزین با روش جوشکاری تخصصی ترمیت انجام شد.

کد خبر: ۱۴۰۱۴۳
۲۰:۵۲ - ۱۹ آبان ۱۴۰۱

اتصال ریل راه آهن به ریل توزین با روش جوشکاری تخصصی ترمیت

دیدارنیوز_سرویس‌خوزستان: رئیس تعمیرات توزین اظهار داشت: جوشکاری ترمیت (Thermite Welding) فرآیندی تخصصی است که در آن، اتصال توسط مذاب حاصل از انجام واکنش شیمیایی به شدت گرمازا بین اکسید فلزی و پودر یک فلز تامین می شود. وی گفت: در این فرآیند دو قطعه ای که قرار است جوش داده شوند در یک قالب قرار می گیرند و فلز مذاب ناشی از واکنش شیمیایی به این قالب هدایت شده و پس از سرد شدن آن داخل قالب، جوش شکل می گیرد. وی افزود :جوشکاری ترمیت، انرژی گرمایی زیادی تولید و دمای جوشکاری را به حدود ۳۱۰۰ درجه سانتیگراد می رساند. از این فرآیند به طور گسترده در ساخت و تعمیر خطوط راه آهن استفاده می شود. وحیدی کیا در ادامه تصریح کرد: مراحل جوشکاری ترمیت در اتصال ریل ها عبارتند از: آماده سازی سطحی، هم راستا کردن سطوح اتصال، قرار دادن قالب جوشکاری ترمیت در اطراف اتصال، پیش گرمایش قالب و ریل در محل اتصال، شارژ بوته بالای ناحیه اتصال از پودر و فعال کننده ترمیت، انجام واکنش آلومینوترمیک با فعال کردن آن به کمک آتش، جرقه و نظایر آن، پر شدن ناحیه اتصال از مذاب ، انجماد جوش، جدا کردن سرباره و باز کردن گیره قالب، شکستن قسمت فوقانی قالب، برش فلز اضافی و گرده جوش و سنگ زنی و پرداخت کاری نهایی سطح جوش است. تمامی مراحل ذکر شده با دقت و حساسیت بسیار زیاد و با کیفیت مناسب صورت پذیرفت و تحویل بهره بردار قرار گرفت. وی در پایان خاطر نشان کرد: جا دارد از همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران، همکاران حمل و نقل صنعتی، تعمیرگاه مرکزی، واحد بازرسی جوش و تیم توزین مرکزی کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی