تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
رابرت مالی، همچنان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران است

آمریکا: هنوز برای «توافق با ایران» دیر نشده است

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رد شایعات درباره برکناری رابرت مالی، نماینده ویژه کاخ سفید در امور ایران، اعلام کرد که هنوز برای «توافق با ایران» دیر نشده است.

کد خبر: ۱۳۷۳۸۱
۱۹:۴۷ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۱

آمریکا: هنوز برای «توافق با ایران» دیر نشده است

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر این که «هنوز برای حصول توافق با ایران دیر نیست»، گفت: «تا زمانی که معتقدیم بازگشت متقابل به برجام و پایبندی به آن به نفع امنیت ملی آمریکاست، به دنبال این هدف دیپلماتیک [احیای برجام] خواهیم بود.»

ند پرایس، در جریان نشست روز سه‌شنبه با خبرنگاران توضیح داد: «هر چند پاسخ اخیر ایران [به طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا]، موجب فراهم شدن شرایط لازم برای حصول توافق نشد و از بسیاری جهات یک گام به عقب بود، ولی این مذاکره است و در مذاکره هم رفت و آمد‌هایی وجود دارد.»

او با اذعان به این که برخی از اختلاف‌ها موجود میان دو کشور طی هفته‌های اخیر از بین رفته، اذعان کرد که برخی شکاف‌ها و اختلاف‌های جدی میان خواست‌ها و دیدگاه‌های دو طرف همچنان باقی مانده است.

پرایس سپس با رد شایعه‌های مطرح شده در مورد برکناری رابرت مالی، نماینده ویژه کاخ سفید در امور ایران و مسئول تیم مذاکره کننده ایالات متحده، گفت: «راب [رابرت مالی] همچنان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مسئول مذاکرات دیپلماتیک ایالات متحده با این کشور است و روز به روز هم به طور عمیق‌تری درگیر این موضوع شده و می‌شود. او همچنان در حال رهبری تیمی است که مشغول بررسی موضوع بازگشت متقابل ایران و آمریکا به برجام هستند و برای تحقق این هدف، شخصا به طور منظم با مسئولان ذیربط در کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری و نهادی اطلاعاتی در ارتباط است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی