تیتر امروز

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو
بیست و دوحه (۱۳)، زنده از روز نهم جام جهانی

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو

در هشتمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام می‌گیرد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر می‌روند.
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

«لیز تراس» نخست وزیر بریتانیا شد

حزب محافظه‌کار بریتانیا اعلام کرد که لیز تراس، وزیر خارجه این کشور به عنوان رهبر جدید حزب و جانشین بوریس جانسون در مقام نخست‌وزیری انتخاب شد.

کد خبر: ۱۳۶۸۳۱
۱۶:۴۴ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۱

«لیز تراس» نخست وزیر بریتانیا شد

دیدارنیوز: بوریس جانسون چند هفته پیش به دنبال استعفای شمار زیادی از اعضای هیات دولت اعلام کرده بود که از مقام رهبری محافظه‌کاران و در نتیجه نخست‌وزیری کنار خواهد رفت. نخست‌وزیر کنونی بریتانیا قرار است روز سه‌شنبه در دیدار با ملکه الیزابت دوم به طور رسمی از مقام خود کناره‌گیری کند.

انتظار می‌رود که لیز تراس ساعاتی پس از پذیرش استعفای بوریس جانسون از سوی ملکه بریتانیا به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور معرفی شود.

لیز تراس در رقابت نهایی برای انتخاب رهبر جدید محافظه‌کاران موفق به شکست ریشی سوناک، وزیر سابق دارایی شد. رهبر جدید محافظه‌کاران بریتانیا بیش از ۸۱ هزار رای اعضای حزب را به دست آورد. در مقابل ریشی سوناک بیش از ۶۰ هزار رای کسب کرد.

رهبر جدید حزب محافظه‌کار بریتانیا در سخنرانی اولیه‌اش از «دوست» خود بوریس جانسون تشکر کرد.

از تورم، تبعات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا، تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و پیامد‌های اقتصادی آن، افزایش نارضایتی‌ها و موج اعتصاب‌ها به دنبال افزایش قیمت برق و گاز و سوخت به عنوان چالش‌های اصلی پیش‌روی نخست‌وزیر جدید بریتانیا یاد می‌شود.

لیز تراس سومین نخست‌وزیر زن در تاریخ بریتانیا پس از مارگارت تاچر و ترزا می‌خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی