تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.
در بازدید هیات مدیره توسعه نیشکر از طرح آبیاری زیرسطحی نیشکر میرزا مطرح شد؛

اجرای گسترده طرح آبیاری زیرسطحی در مزارع نیشکر پس از موفقیت اولیه

مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از طرح آبیاری قطره‌ای زیرسطحی کشت و صنعت میرزا کوچک خان بازدید کردند.

کد خبر: ۱۳۶۸۰۷
۱۰:۲۱ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۱

اجرای گسترده طرح آبیاری زیرسطحی در مزارع نیشکر پس از موفقیت اولیه

دیدارنیوز - سرویس خوزستان: گزارش روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، در این بازدید، اعضای هیات مدیره ضمن تاکید بر طرح‌های دانش‌بنیان و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها به منظور افزایش بهره‌وری صنعت نیشکر، از اجرای گسترده طرح آبیاری زیرسطحی در مزارع نیشکر پس از موفقیت اولیه، خبر دادند.
به گفته دکتر ناصری مدیرعامل توسعه نیشکر، با روش نوین آبیاری قطره‌ای زیرسطحی، هم میزان مصرف آب در مزارع نیشکر کاهش می‌یابد و هم موجب افزایش تولید در سطح خواهد شد.

طرحی دانش‌بنیان برای مدیریت منابع آب

طرح آبیاری قطره‌ای زیرسطحی به عنوان طرحی دانش‌بنیان به منظور مدیریت هر چه بیشتر منابع آبی، به صورت پایلوت در کشت و صنعت‌ها در دست اجراست تا پس از پشت سر گذاشتن آزمایش‌های اولیه در سطحی وسیع به کار گرفته شود.

این طرح در سال گذشته در کشت و صنعت نیشکر فارابی در سطح ۲۲ هکتار به اجرا در آمد و امسال هم در کشت و صنعت‌های هفتگانه هر کدام در سطح ۲۵ هکتار اجرایی شده تا پس از طی روند تحقیقاتی و شناخت نقاط ضعف و قوت، به صورت گسترده در مزارع نیشکری به کار گرفته شود.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر در صنعت نیشکر از شیوه آبیاری «هیدروفلوم» به عنوان پیشرفته‌ترین شیوه آبیاری دنیا استفاده می‌شود. در کنار این روش‌ آبیاری، این صنعت از روش آبیاری جویچه‌ای، آبیاری با زهاب نیشکر در شرایط خشکسالی و…. نیز بهره گرفته که سبب شده گیاه نیشکر در شرایط بحران آب آسیب چندانی نبیند.

در عین حال، این شرکت به منظور مدیریت مصرف آب، طرح های تحقیقاتی متعددی برای تولید واریته‌های مقاوم با خشکی و سازگار با اقلیم خوزستان در دست اجرا دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی