تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.
به وزرا تاکید شد اختیارات لازم به استانداران واگذار شود

رئیسی: در دور دوم سفرهای استانی، گام‌های برتری برمی‌داریم

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شامگاه جمعه در پایان سفر دو روزه خود به کرمان گفت: در دور دوم سفر‌های استانی ضمن پیگیری مصوبات سفر‌های دور نخست، گام‌های برتری را در جهت پیشرفت و عدالت برخواهیم داشت.

کد خبر: ۱۳۵۳۶۶
۰۸:۲۰ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

رئیسی: در دور دوم سفرهای استانی، گام‌های برتری برمی‌داریم

دیدارنیوز: رئیس جمهور با اشاره به اینکه کرمان مقصد آخرین سفر از دور اول سفر‌های استانی دولت مردمی بود، اظهار داشت: در دور دوم سفر‌ها ضمن پیگیری مصوبات سفر‌های دور نخست، گام‌های برتری را در جهت پیشرفت و عدالت برخواهیم داشت.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در پایان سفر دو روزه خود به کرمان در نشستی با خبرنگاران به تشریح نتایج و دستاورد‌های سی‌و‌یکمین سفر استانی دولت پرداخت و گفت: این سفر حسن ختام سفر‌های استانی در دور اول است و در دور دوم نحوه سفر‌ها متفاوت خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دور اول سفر‌های استانی مسائل فوری دنبال شد، افزود: در دور دوم سفر‌ها ضمن پیگیری مصوبات سفر‌های دور نخست، گام‌های برتری را در جهت پیشرفت و عدالت برخواهیم داشت.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به تفویض اختیارات ویژه به استانداران گفت: به وزرا تاکید شد آنچه از اختیارات لازم است به استانداران واگذار شود و به طور خاص درباره کرمان که بهشت معدنی ایران است، حتماً اختیارات لازم به ویژه درباره معادن تفویض خواهد شد.

رئیس جمهور درباره پروژه‌های آب‌رسانی و تأمین منابع آبی در کرمان هم توضیح داد: دولت طرح‌های آب‌رسانی در استان کرمان را به جدیت دنبال می‌کند.

رئیسی، تکمیل پروژه‌های کرمان، زرند، سیرجان و پاریز، تکمیل آب‌رسانی به شهر‌های شمالی استان، آبرسانی به شهر‌های بم و برآباد، تکمیل سد‌های استان مانند سد امیر تیموری، تکمیل بند خاکی عنبرآباد و هیأت‌آباد، احیا و مرمت قنوات، اجرای ۳۵۰ کیلومتر خطوط آب در شمال استان را از جمله این طرح‌ها عنوان کرد.

رئیس جمهور گفت: به‌رغم کمبود نزولات، با مدیریت خوب آب، می‌توان این مشکلات را کاهش داد.

آیت‌الله رئیسی همچنین با اشاره به اینکه مدیریت آب نیز مانند مدیریت برق دستور کار ویژه دولت است، اظهار داشت: در دولت با برنامه‌ریزی برق را مدیریت کردیم و ظرفیت ایجاد نیروگاه‌هایی هم ایجاد شده تا نیروگاه با مگاوات بالا احداث شود که برق صنعتی از برق خانگی جدا شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: ۳۵ هزار مگاوات برق مورد نیاز را میان صنایع و مصرف خانگی تقسیم کردیم و به‌رغم مشکلات و کمبود برق و گرمی هوا، قطعی برق نداشتیم و برخلاف سال قبل با مدیریت و همکاری مردم آن را کنترل کردیم.

آیت‌الله رئیسی از تصویب ۶۲ مصوبه در حوزه آب، خاک و کشاورزی نیز خبر داد و افزود: در حوزه زیربنایی ۳۳ مصوبه، در حوزه فرهنگی، آموزشی و ۳۵۰ مرکز آموزشی ایجاد خواهد شد تا مدارس کانکسی نداشته باشیم.

تصویب ۱۷ مصوبه به منظور تکمیل مراکز بیمارستانی نیمه‌تمام در شهرستان‌های استان از دیگر مصوبات دولت در استان کرمان بود که رئیس جمهور از تصویب آن‌ها خبر داد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش اشتغال در استان کرمان را از مسائل محوری دانست و تصریح کرد: تأسف‌بار است که در کنار ذخایر و معادن ارزشمند استان بیکاری وجود دارد.

رئیسی گفت: برخی معادن که درآمد خوبی هم دارند، سهم استان را پرداخت نمی‌کنند که موظف شدند ۱۵ درصد از درآمد خود را برای مسئولیت‌های اجتماعی و توسعه‌یافتگی استان اختصاص دهند و این ۱۵ درصد جزء حقوقی است که معادن نسبت به استان عهده‌دارند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت در نظر داشت صندوق عدالت و پیشرفت در استان‌ها ایجاد کند، گفت: گرچه این طرح در مجلس به نتیجه نرسید، اما تصمیم داشتیم حق مالکانه معادن، فروش اموال مازاد دولت و اضافه دریافتی‌های مالیاتی به این صندوق واریز شود تا شورای اداری از آن برای اشتغال و پروژه‌های ناتمام استفاده کند.

۱۲ مصوبه در حوزه اشتغال، ۱۹ مصوبه در حوزه مسائل رفاهی و اجتماعی،۶ مصوبه در حوزه صنعت و معدن و ۱۲ مصوبه در حوزه قضایی و انتظامی و در مجموع ۲۱۶ مصوبه برای رفع مشکلات ضروری استان در این سفر تصویب و از سوی رئیس جمهور اعلام شد.

آیت‌الله رئیسی در پایان نشست خبری آخرین سفر استانی خود در دور اول سفر‌های دولت مردمی ابراز امیدواری کرد اجرای مصوبات استانی از سوی معاون اجرایی رئیس جمهور و استاندار موجب رونق و توسعه استان کرمان و امیدواری مردم شود و از اصحاب رسانه خواست با نظارت و پیگیری روند اجرای مصوبات، دولت را در این عرصه یاری دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی