تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

استاندار مازندران: صادرات یک میلیارد دلاری کالا از مازندران هدف گذاری شد

استاندار مازندران گفت: صادرات یک میلیارد دلاری کالا از مازندران در دوره زمانی ۲ساله با استانداردسازی و کیفیت بخشی کالا‌های تولیدی و تقویت دیپلماسی اقتصادی هدفگذاری شد.

کد خبر: ۱۳۴۹۸۴
۱۴:۱۱ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

استاندار مازندران: صادرات یک میلیارد دلاری کالا از مازندران هدف گذاری شد

 

دیدارنیوز: سیدمحمود حسینی‌پور روز پنجشنبه در نشست صادرکنندگان و مدیران دستگاه‌های اجرایی با مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در سالن جلسات استانداری مازندران افزود: به هیچ عنوان دلخوش به اعداد و ارقام افزایش صادرات کالا از مبدا استان به نقاط مختلف جهان در ماه‌های گذشته نیستیم چراکه ظرفیت صادراتی مازندران با برخورداری از بنادر منحصر به فرد و همچنین تولیدات کشاورزی و صنعتی بی حد و حصر است.
وی خاطر نشان کرد: در ماه‌های گذشته کشور‌های حوزه دریای خزر با پیگیری و دیپلماسی اقتصادی استانداری مازندران از سرمایه گذاری در حوزه صادراتی استان استقبال کردند که در سال‌های آینده با افزایش روزافزون کالا‌های صادراتی، حلاوت توسعه اقتصادی ناشی از آن را مردم خواهند چشید.
استاندار مازندران با بیان این که، مازندران جایگاه ویژه و راهبردی در کریدور شمال به جنوب کشور دارد، گفت: اکنون بنادر نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار با ۳۰ درصد ظرفیت صادراتی خود فعالیت دارند که باید با رایزنی‌های بازرگانی از سوی وزارت امور خارجه صادرات از مبدا مازندران افزایش یابد.
حسینی پور اضافه کرد: بسیاری از کشور‌های عضو سازمان اکو آماده افزایش تبادلات تجاری با مازندران هستند و در ماه‌های گذشته قدم‌های خوبی برای تحقق این امر برداشته شده است.
استاندار مازندران ادامه داد: شرکت‌های صادراتی استان اکنون با تاثیر پذیری از الگو‌های جهانی و رعایت استاندارد‌های بین المللی با دست پر به میدان صادرات پا گذاشتند و با بینش برای تولید، فرآوری و بسته بندی کالا‌ها اقدام می‌کنند.
وی اضافه کرد: اکنون بسیاری از کشور‌های منطقه برای استفاده از ظرفیت بنادر مازندران برای صادرات کالا‌های صادراتی خود در حال رایزنی است که به طور حتم در ماه‌های آینده اجرای این برنامه محقق می‌شود.

به گزارش دیدار، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به منظور دیدار با صادرکنندگان و بررسی ظرفیت‌های اقتصادی و صادراتی استان در قالب سفر ۲ روزه امروز صبح وارد استان شده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: مازندران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی