تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

قصه ناتمام بی آبی سردشت

باتوجه به منابع آبی عظیمی در شمال و شمال شرق خوزستان سردشت با مجاورت با سد عظیم دز از آب پایدار ۲۴ساعته و کمبود آب شرب سالهاست رنج می‌برد.

کد خبر: ۱۳۴۹۱۵
۲۳:۲۴ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

قصه ناتمام بی آبی سردشت

دیدارنیوز_سرویس خوزستان: سردشت(سالند) با جمعیتی بالغ بر ۱۵هزار نفر  واقع در ۳۰ کیلومتری سد دز سال‌هاست از بی آب رنج می‌برد.

سردشت در میان دو رودخانه دز و کارون در لالی قرار دارد اما سال‌هاست آب شرب آن از رودخانه فصلی تامین می‌شود، که با بارش اولین باران بدلیل وجود گل و آلوده شدن آب رودخانه مردم با مشکلات عدیده ای در تامین آب شرب مواجهه می‌شوند.

سال‌هاست که مسئولین شهرستان قول رفع این مشکل را داده‌اند، اما دریغ از یک اقدام اساسی هر چند با خشک‌سالی موجب تنش آبی شده است و باعث مهاجرت مردم از این منطقه نیز بود اما در دولت اپ نهم ودهم  هزینه هنگفتی بدون هیچ برنامه و مطالعات تحقیقی برای احداث سد آب بند بر روی رودخانه شد که بدلیل بی برنامگی این طرح جز تخریب محیط زیست و خشک شدن رودخانه سودی برای منطقه نداشت.

در راستای این طرح قول احداث چاه عمیق در شهرک المهدی داده شد که متاسفانه نیمه تمام رها شد اما بهترین پیشنهاد انتقال آب جیرک به سردشت می‌باشد.

درخواست مردم سردشت تکمیل عملیات انتقال اب از جیرک به سردشت است یا اینکه مسئولین به فکر انتقال آب از سد دز که کمتر از ۳۰ کیلومتر با سردست فاصله دارد، باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی