تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

پاپ به استعفا هم فکر می‌کند

پاپ فرانسیس امروز شنبه اذعان کرد که به دلیل کشیدگی رباط‌های زانویش دیگر نمی‌تواند مانند گذشته سفر کند و گفت که سفر یک هفته‌ای او به کانادا "مثل آزمایشی کوچک" بود که نشان داد او یا باید از میزان کارهایش کم کند یا استعفا دهد.

کد خبر: ۱۳۴۵۴۵
۱۶:۳۰ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

پاپ به استعفا هم فکر می‌کند

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پاپ فرانسیس ۸۵ ساله در حالی که از سفرش به شهر نوناووت در شمال کانادا به خانه بازمیگشت، به خبرنگاران گفت که به استعفا فکر نکرده، اما گفت "در به روی آن باز است" و هیچ اشکالی ندارد که پاپ کناره‌گیری کند. او در ضمن نشستن روی ویلچر در هواپیما اظهار کرد: عجیب نیست. این یک فاجعه نیست. شما می‌توانید پاپ را عوض کنید.

فرانسیس گفت که اگرچه تا به حال به استعفا فکر نکرده، اما متوجه شده است که حداقل باید کمی سرعت خود را کاهش دهد.

او گفت: فکر می‌کنم در این سنم و با این محدودیت‌ها، باید (انرژی‌ام) را پس‌انداز کنم تا بتوانم به کلیسا خدمت کنم، یا برعکس، به احتمال کنار رفتن فکر کنم.

فرانسیس پس از این اولین سفرش که در آن از ویلچر، واکر و عصا برای رفت و آمد استفاده کرد، برنامه و توانایی او برای اختلاط با جمعیت را به شدت محدود کرد، با سوالاتی در مورد آینده پاپی خود مواجه شد.

این سفر این رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به کانادا دشوار انجام شد و چندین لحظه را نشان می‌داد که فرانسیس هنگام بلند شدن و پایین آمدن از روی صندلی به وضوح درد داشت.

او در پایان این تور شش روزه سفر خود، به رغم صرف یک روز طولانی در روز جمعه برای رفتن به قطب شمال به منظور عذرخواهی دوباره از مردم بومی به خاطر بی عدالتی‌هایی که در مدارس شبانه روزی تحت اداره کلیسا‌های کانادا متحمل شدند، با روحیه‌ای خوب و پرانرژی ظاهر شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: پاپ فرانسیس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی