تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

ورود طرفداران صدر به منطقه سبز بغداد؛ الکاظمی خواستار کاهش تنش‌ها شد

تنش‌های سیاسی در عراق به اوج خود رسیده و طرفداران مقتدی صدر با ورود به منطقه سبز بغداد، با نیروهای امنیتی این کشور درگیر شده‌اند. مصطفی الکاظمی نخست وزیر پیشبرد امور در عراق در پی تحولات امروز در بغداد و ورود حامیان جریان صدر به منطقه سبز، خواستار حفظ آرامش در این کشور شد.

کد خبر: ۱۳۴۵۳۰
۱۳:۵۹ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

ورود طرفداران صدر به منطقه سبز بغداد؛ الکاظمی خواستار کاهش تنش‌ها شد

دیدارنیوز: منابع خبری از ورود طرفداران صدر به منطقه سبز بغداد و درگیری رخ داده میان نیرو‌های امنیتی و آن‌ها خبر دادند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که طرفداران جریان صدر با کنار زدن موانع بار دیگر به منطقه سبز وارد شده اند. پیش از این خبرنگار المیادین از عراق گزارش داد: تظاهرات کنندگان طرفدار صدر از پل الجمهوری گذشتند و به سمت منطقه سبز بغداد حرکت کردند.

بر اساس این گزارش، طرفداران صدر بر روی پل السنک، و الجمهوریه در مرکز بغداد در حال حرکت هستند.

خبرنگار المیادین به ورود طرفداران صدر به ورودی منطقه الخضراء پس از عبور از پل الجمهوریه رسیده اند. همزمان طرفداران صدر از الرصافه به ورودی منطقه سبز رسیده اند.

ورود طرفداران صدر به منطقه سبز بغداد؛ الکاظمی خواستار کاهش تنش‌ها شد

نیرو‌های امنیتی برای متفرق کردن طرفداران صدر از خودرو آبپاش استفاده می‌کنند.

یک منبع امنیتی عراق به السومریه نیوز از به کارگیری گاز اشک آور علیه طرفداران صدر در ورودی منطقه الخضراء و زخمی شدن ۲۲ نفر خبر داد.

خبرنگار المیادین گزارش داد: طرفداران صدر در برابر روزنه ایجاد شده در منطقه الخضراء تجمع کرده و درگیری میان نیرو‌های امنیتی و طرفداران صدر با سنگ و بمب‌های دودزا جریان دارد.

ورود طرفداران صدر به منطقه سبز بغداد؛ الکاظمی خواستار کاهش تنش‌ها شد

واکنش الکاظمی

مصطفی الکاظمی نخست وزیر پیشبرد امور در عراق در پی تحولات امروز در بغداد و ورود حامیان جریان صدر به منطقه سبز، خواستار حفظ آرامش در این کشور شد.

وی گفت: ادامه تنش‌های سیاسی به افزایش تنش‌ها در سطح جامعه منجر می‌شود و این به نفع مصالح عمومی عراق نیست.

الکاظمی افزود: ما از تظاهرات کنندگان می‌خواهیم که به برگزاری مسالمت آمیز اعتراضات پایبند باشند و به توصیه‌های نیرو‌های امنیتی در راستای حفظ آرامش عمل کنند.

واکنش محمد صالح العراقی

محمد صالح العراقی که بیانگر دیدگاه‌های مقتدی صدر است گفت: ما گروه‌های سیاسی را مسئول تبعات هر اقدامی علیه تظاهرکنندگان مسالمت آمیز می‌دانیم.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی