تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

عدم ارائه خدمات به بی‌حجاب‌ها؛ حزب ندای ایرانیان خواستار توقف دستور شد

حزب ندای ایرانیان با انتشار بیانیه‌ای، از ثبت شکواییه در دیوان عدالت اداری، مبنی بر درخواست ابطال نامه معاون دادستان مشهد در خصوص عدم ارائه خدمات به خانم‌های فاقد حجاب خبر داد.

کد خبر: ۱۳۴۳۴۲
۱۸:۰۸ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

عدم ارائه خدمات به بی‌حجاب‌ها؛ حزب ندای ایرانیان خواستار توقف دستور شد

دیدارنیوز: حزب ندای ایرانیان از ثبت شکواییه در دیوان عدالت اداری، مبنی بر درخواست ابطال نامۀ معاون دادستان مشهد در خصوص عدم ارائه خدمات به خانم‌های فاقد حجاب خبر داد.

در این دادخواست رسمی که از طرف تیم حقوقی حزب و به وکالت از دبیرکل نگاشته شده با اشاره به اصول ۱۹ و ۳۷ قانون اساسی و مواد مختلف قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب، از رئیس دیوان عدالت اداری خواسته شده به منظور ضرورت احترام به اصل قانونی بودن جرایم و مجازات‌ها و جلوگیری از اقدامات خودسرانه افراد، دستور معاون دادستان مشهد را باطل کند.

در این دادخواست رسمی تاکید شده است که نامه معاون دادستان مشهد، خلاف قانون و خارج از ضابطه صادر شده و ضمن اینکه بدعتی در زمینه اعمال نظر شخصی افراد محسوب می‌شود، زمینه خدشه به وجهه نظام جمهوری اسلامی را فراهم کرده است.

گفتنی است ماه گذشته معاون دادستان مشهد در نامه‌ای به شهردار مشهد خواستار ممنوعیت خدمات دهی مترو به افراد فاقد حجاب شرعی شده بود. در پی این دستور، شهردار مشهد در واکنش به این نامه مقام قضایی، ضمن اشاره به عدم پشتوانه قانونی این دستور که خلاف صحبت‌های رهبر معظم انقلاب نیز هست، گفته بود که صرفاً به دلیل اصرار مقام قضایی این دستور را جهت اجرا ابلاغ کرده است.

حقوقدانان حزب ندای ایرانیان به پشتوانه اصول متعدد حقوقی با ثبت این شکواییه رسمی، ابطال این دستور را تا حصول نتیجه نهایی دنبال خواهند کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی