تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...
به قلم؛ رضا حسین زاده ترکالکی

نطقی نمایشی برای کسب آرا یا نطقی برای دفاع از حق مردم؟!

نطق سهراب گیلانی، برای مردم نبود، بلکه عوامانه و برای کسب رای بود. دلایلی مستند و محکم وجود دارد که بیان میکند گیلانی بعداز گذشت ۳ سال از خواب بیدار شده و به یاد اقشار مختلف مردمی نظیر معلمین، کشاورزان وغیره دچار مشکلاتی هستند که روزانه با آن دست و پنجه نرم می کنند و فریاد میزنند،حاشا و کلا که گوشی شنوا نیست.

کد خبر: ۱۳۳۶۲۱
۱۳:۱۵ - ۲۴ تير ۱۴۰۱

نطقی نمایشی برای کسب آرا یا نطقی برای دفاع از حق مردم؟!

دیدارنیوز_خوزستان| اولا چرا گیلانی فقط حتی یکبار حاضر نشد در بین آنها حاضر شود،و به درد دل آنان فقط گوش بدهد؟ چرا از آنان در هیچ کجا حمایت نکرد؟چرا آنان را به حضور نپذیرفت؟چرا از میان هزاران بازنشسته فقط ۲۰ نفر را بصورت گزینشی در اتاق بسته دعوت  کرد بدون هیچ نتیجه ای؟

و اما اصل جواب به نماینده شوشتر و گتوند؛ مقصر اصلی در عدم حل مشکل بازنشستگان، دولت نیست که به آن تذکر دادی، بلکه مقصر خود مجلس است، چون براساس اعلام نظر کمیسیون تطبیق مصوبات که توسط خبرگزاری ها رسما اعلام شد، در اینجا دولت کوتاهی نکرده است بلکه این مجلس است که باید این گره افزایش حقوق بازنشستگان را بگشاید و مشکل را حل کند. رتبه بندی معلمان هم برای اجرا ابلاغ گردیده است، و لازم نبود به خودتان  فشار بیارید و اخطار دهید.

عالیجناب نماینده دیر اخطار دادید، کاش اسفند ۱۴۰۰ در این خصوص افاضاتی داشتید‌. بجای شعار پوپولیستی افزایش حقوق معلمان حق التدریس، چرا منبع تامین افزایش حقوق را بیان نشد؟ 

در مجلس شورای اسلامی که منابع تامین مالی طرح ها، مشخص می شود. گیلانی که بعنوان نماینده مجلس، کدام منبع را نسبت به پیشنهاد فوق برای دولت تعیین کرد؟
اگر فقط خواست که فرهنگیان صدای شما را بشنوند، روزانه این خبرها را در اخبار می شنوند.

لذا نماینده شوشتر و گتوند چه کسی برای شما نطق نویسی می کند، و بدون هیچ بررسی قرائت می کنید آیا نمیدانی  چیزی به نام معلمان نهضتی و پیش دبستانی نداریم، بهتر بود تهیه ی کننده متن می نوشتند، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران سواد آموزی تا حق این عزیزان ضایع نشود.

لذا هر نوع استخدام را مجلس برای آموزش و پرورش تعیین کرده است، یا از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی بود یا از طریق آزمون ماده ۲۸ وزارت آموزش و پرورش، برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود راهی جز این ها ندارد.

تذکر تامین گازوئیل سوخت مورد نیاز کشاورزان شوشتر و گتوند توسط گیلانی بیشتر باعث عصبانیت کشاورزان شد، چرا که دولت سهمیه را داده است، اما سفارش های خاص وی و افراد وابسته به او در شهرستان برای نحوه توزیع گازوئیل بین کشاورزان نیز دوست و دشمن میکنند و سیاسی توزیع کردن آن برای افراد خاص وابسته به او باعث نگرانی کشاورزان  شده است، اگر در تقسیم سوخت منطقه ای توسط نهاد شما دخالت نشود نیازی  به این تذکر دیگر نبود.

بجای این مطلب، بهتر بود از مشکلات کمر شکن افزایش هزینه های کشاورزان و دامداران سخن  میگفتید ، که دیگر کشاورزی برای آنان نه تنها سود آور نیست، بلکه زیان آور است و خیلی ها از این بی تدبیری ها  که امروز کام مردم را تلخ کرده است .

چرا نماینده در خصوص تامین آب کشت تابستانه، و تامین نهاده های دامی مورد نیاز دامداری ها نماینده شوشتر نقشی نداشت؟ 
این واژه در هیچ


در خصوص گرانی ها و افزایش سرسام آور قیمت ها، بجای اینکه به دولت اخطار بدهید، بدانید که مردم‌ بخوبی میدانند، این تورم و گرانی ها نتیجه مصوبات و دست پخت مجلس انقلابی می باشند، که شما هم یکی از آن‌ها هستید، دولت فقط مجری قانون بودجه می باشد، چون در مجلس شما دولت را مکلف به حذف ارز ترجیحی کردید!

لذا به خودت و مجلس بایستی تذکر دهید، این چه تصمیمی بود که گرفتید و باعث افزایش چند صد برابری کالا و خدمات شد؟ در این نطق دوبار واژه منظومه آبی بکار بردی، و میخواهید وانمود کنید از این مجموعه دفاع کرده اید، اما مردم خیلی آگاه هستند، و از شما که عضو کمیسیون بودجه مجلس بوده اید، سوال می کنند، چرا موفق نشدید، اعتباری مشخص بدین منظور در لایحه بودجه تصویب کنید.؟

تشکر از وزیر نیرو! واقعا مردم را شوکه کرد آن هم به دو دلیل: 
اول شاید شما یادتان رفته، اما مردم یادشان نرفته این وزیر همان وزارتخانه ای است، که قول دادید مشکل شوری آب و مزارع مردم  گتوند را حل کنید! دوم؛ انتقال آب خوزستان، در دست همین وزیر اصفهانی است.

آن آخوند اصفهانی که آب خوزستان را به یغما برده اند، آن گونه در مجلس یقه پاره می کند تا از حق خوزستان مظلوم ما بگیرد، برای مردمان اصفهان، آن وقت شما به جای اینکه از آبی که از استان ما گرفته اند و موجب تنش آبی و مشکلات روزانه کشاورزان و دامداران شده است بجای دفاع از خوزستان بود.

 رسما در تریبون مجلس از وزیر نیرو که   موجب این همه مشکلات بی آبی برای خوزستان شده است، تشکر میکنید؟! تریبون مجلس جایگاه ویژه ای دارد، برای بیان دیدگاه ها و مشکلات ملی وبین المللی، نه برای احداث فاز کوچکی از یک پارک ساحلی که طبق اسناد موجود در سالیان گذشته تعیین تکلیف شده است. یا راه اندازی یک دستگاه پمپ که وظیفه شهرداری و سازمان های شهرستان است، آنچنان تشکر میکنی! هرچند نمیدانی باعث پایین آوردن جایگاه مجلس شورای اسلامی می باشد و توقعات بسیار ریز و کوچک شما از مرکز است.

شایسته بود، به مشکلات اساسی جوانان این منطقه نظیر جاده و اشتغال تذکر میدادید؟ سوال مردم شوشتر و گتوند این است؛ که بعد از گذشت هفت سال از ۲ دور نمایندگی شما   از دوران شما در مجلس آیا حق جوانان شوشتر و گتوند، ایجاد یک پتروشیمی برای حل نسبی مشکل اشتغال آنان نیست؟چرا مسجد سلیمان، دزفول، اندیمشک، شهرهای همجوار شوشتر و گتوند این را عملی کردند اما شما نتوانسته اید.؟


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی