تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

پاپ فرانسیس: از رنج ملت فلسطین عذاب می‌کشم

پاپ فرانسیس بر لزوم برقراری صلح و آرامش در اراضی فلسطین به ویژه قدس تاکید کرد و گفت: من با درد و رنج ملت فلسطین در اراضی مقدس، عذاب می‌کشم.

کد خبر: ۱۳۳۵۳۳
۱۰:۵۳ - ۲۲ تير ۱۴۰۱

پاپ فرانسیس: از رنج ملت فلسطین عذاب می‌کشم

دیدارنیوز: ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه سه شنبه به صورت تلفنی با پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک گفتگو کرد.

به نقل از وبگاه اسپوتنیک، ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه گذشته با پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک گفتگو کرد.

در این گفتگوی تلفنی ابومازن وضعیت جسمانی پاپ فرانسیس را جویا شد و برای وی آرزوی سلامتی کرد. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، همچنین پاپ را در جریان آخرین تحولات فلسطین به ویژه قدس اشغالی قرار داد.

یکی از محور‌های اصلی گفتگوی تلفنی ابومازن و پاپ در ارتباط با ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس اشغالی به ویژه مسجدالاقصی و کلیسای قیامت بود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین پاپ را جریان اقدامات رژیم صهیونیستی در اخراج ساکنان قدس از منازل شأن و دست اندازی به املاک و دارایی‌های آن‌ها قرار داد.

ابومازن همچنین در این گفتگوی تلفنی به قتل عامدانه فلسطینی‌ها از سوی رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

در مقابل، پاپ فرانسیس از تماس تلفنی ابومازن در راستای اطمینان از وضعیت جسمانی اش، قدردانی کرد. وی همچنین بر لزوم برقراری صلح و آرامش در اراضی فلسطین به ویژه قدس تاکید کرد و گفت: من با درد و رنج ملت فلسطین در اراضی مقدس، عذاب می‌کشم.

وی تاکید کرد که به سخنان ابومازن در ارتباط با تدابیر رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی اهتمام ویژه‌ای خواهد داشت.

گفتنی است این گفتگوی تلفنی در آستانه سفر بایدن به اراضی اشغالی و دیدار قریب الوقوع وی با ابومازن طی این سفر انجام شد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی