تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

بازگشت حجاج ایرانی از فردا؛ ۴۳ نفر از حج انصراف دادند

اکبر رضایی، سرپرست ستاد مکه با اشاره به اینکه حدود ۴۳ نفر از تشرف به حج منصرف شدند، گفت: حجاج ایرانی از فردا به کشور بازخواهند گشت.

کد خبر: ۱۳۳۵۲۸
۱۰:۲۶ - ۲۲ تير ۱۴۰۱

بازگشت حجاج ایرانی از فردا؛ ۴۳ نفر از حج انصراف دادند

دیدارنیوز: سرپرست ستاد مکه از بازگشت حجاج ایرانی از فردا به کشور خبر داد و گفت: از مجموع ۳۹ هزار و ۶۳۵ ویزایی که عربستان برای زائران ایرانی صادر کرده بود ۴۳ نفر از شرکت در حج انصراف دادند.

اکبر رضایی ـ سرپرست ستاد مکه ـ گفت: در مجموع ۳۹ هزار و ۶۳۵ ویزا از سوی عربستان سعودی برای زائران ایرانی صادر شد. از این میان حدود ۴۳ نفر از تشرف به حج منصرف شدند که متاسفانه نتوانستیم ویزا‌های آن‌ها را باطل و افراد دیگری را جایگزین کنیم.

او با بیان این‌که کل زائران حج تمتع در قالب ۳۰۲ کاروان سامان‌دهی شدند، افزود: ۲۱ هزار و ۲۰۰ نفر از زائران در قالب کاروان‌های «مدینه اول» و ۱۷هزار و ۱۷۶ زائر نیز در قالب کاروان‌های «مدینه دوم» سامان‌دهی شدند.

سرپرست ستاد مکه با اشاره به پایان ایام تشریق و مناسک حج، همچنین از پایان موفقیت‌آمیزحج زائران ایرانی خبر داد و با اشاره به آغاز خروج تدریجی حجاج از مکه، گفت: زائران همزمان از مکه به شهر مدینه و همچنین فرودگاه جده برای برگشت به کشور اعزام می‌شود. ۲۲ تیرماه ۱۳۰۰ زائر در قالب ۱۱ کاروان مدینه بعد از مکه خارج شده و در شش هتل مدینه مستقر می‌شود. پنجشنبه ۲۳ تیرماه نیز نخستین گروه در قالب سه پرواز به تهران و دو پرواز به تبریز خواهد رفت.

رضایی همچنین از برقراری دوباره حمل و نقل درون شهری مکه که همزمان با مناسک حج، متوقف شده بود، خبر داد و گفت که برنامه‌های زائران در مکه و مدینه به روال قبل و عادی برگشته است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی