تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟
ایران از طریق مذاکرات مستقیم بهتر می‌تواند خواسته‌های خود را مطرح کند

بهشتی‌پور: ایران و آمریکا برای «احیای برجام» انعطاف بیشتری نشان دهند

حسن بهشتی پور، کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه تغییر مکان مذاکرات، تاثیر چندانی بر این روند ندارد، گفت: ایران و آمریکا برای احیای برجام و رفع تحریم‌ها باید انعطاف بیشتری از خود نشان دهند.

کد خبر: ۱۳۲۸۱۹
۰۹:۰۴ - ۱۰ تير ۱۴۰۱

بهشتی‌پور: ایران و آمریکا انعطاف بیشتری از خود نشان دهند

دیدارنیوز: یک کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: ایران و آمریکا، برای رسیدن به توافق در مذاکرات احیای برجام و رفع تحریم‌ها باید انعطاف بیشتری از خود در مواضع شأن نشان دهند.

حسن بهشتی پور، با بیان اینکه آغاز مذاکرات احیای برجام گام خوبی است که شاید بتواند گره‌ای که باعث شده مذاکرات از اسفند ماه سال گذشته، متوقف شود، باز کند، افزود: تغییر مکان مذاکرات، تاثیر چندانی بر این روند ندارد و آنچه که مهم است این است که آمریکا و ایران در این مذاکرات انعطاف بیشتری از خود نشان دهند.

وی همچنین با ابراز این عقیده که یکی از مشکلات اصلی در جریان این مذاکرات، عدم مذاکره مستقیم ایران و آمریکا است، تصریح کرد: در مذاکرات وین شاهد انجام مذاکرات غیر مستقیم بین ایران و آمریکا با تسهیل گری اتحادیه اروپا بودیم، ولی به نظر می‌رسد که باید در این روند تجدید نظر شود و ایران از طریق مذاکرات مستقیم بهتر و صریح‌تر می‌تواند خواسته‌های خود را مطرح کند.

این کارشناس مسائل بین الملل با اعتقاد بر اینکه انجام مذاکره مستقیم بین ایران و آمریکا در این زمینه ضرری به روند مذاکرات وارد نمی‌کند و حتی بر سرعت مذاکرات بر رسیدن به توافق نیز تاثیر گذار است، اظهار کرد: امیدواریم گره ایجاد شده در مذاکرات باز شود چراکه رسیدن به توافق و احیای برجام در راستای منافع مردم ایران، منطقه و عرصه بین الملل است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی