تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

رئیسی: نقش‌آفرینی موثر از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری گفت: نقش‌آفرینی موثر در افزایش همگرایی منطقه‌ای از طریق گسترش تجارت از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است.

کد خبر: ۱۳۲۰۷۸
۲۱:۰۴ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

رئیسی: نقش‌آفرینی موثر در افزایش همگرایی منطقه‌ای از طریق گسترش تجارت از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است/ فعال‌تر شدن کریدور تجاری آسیای میانه از مسیر ایران مسیر سودآورتری را در عرصه بازرگانی بین‌المللی باز می‌کند/ توکایف: امیدوارم پروژه کریدور تمام ریلی قزاقستان-ایران-ترکیه بند به بند اجرایی شود

دیدارنیوز: رئیس جمهور یکی از اولویت‌های سیاست خارجی ایران را نقش‌آفرینی موثر در افزایش همگرایی منطقه‌ای از طریق گسترش تجارت از مسیر ایران دانست و اظهار داشت: ایران جایگاه منحصر به فردی در جغرافیای راهبردی منطقه دارد و می‌تواند مسیر اتصال بین منطقه‌ای از شرق و جنوب آسیا به اروپا باشد.

روسای جمهور ایران و قزاقستان بعد از ظهر امروز یکشنبه به شکل ویدئوکنفرانس دستور آغاز فعالیت ترانزیت تمام ریلی اولین قطار کانتینری از کریدور ایران را که روز قبل از قزاقستان به تهران رسیده بود، از ایران به ترکیه صادر کردند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در این مراسم سفر رئیس جمهور قزاقستان به تهران را نقطه عطف و گامی بلند در مسیر ارتقای روابط دو کشور توصیف کرد و گفت: همچنین لازم می‌دانم از مسئولان راه‌آهن ایران و قزاقستان برای اجرای این کار مشترک و ماندگار قدردانی کنم. آغاز فعالیت این مسیر ریلی می‌تواند گسترش روابط اقتصادی و تجاری تهران- آستانه و دیگر کشور‌هایی را که در آینده به این مسیر متصل خواهند شد، تسهیل کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از اولویت‌های سیاست خارجی ایران نقش‌آفرینی موثر در افزایش همگرایی منطقه‌ای از طریق گسترش تجارت از مسیر ایران به عنوان یک مسیر امن، کم هزینه و سریع است، افزود: ایران جایگاه منحصر به فردی در جغرافیای راهبردی منطقه دارد و می‌تواند مسیر اتصال بین منطقه‌ای از شرق و جنوب آسیا به اروپا باشد.

رئیسی از اینکه امروز با عنایت به برنامه‌های دولت مردمی جمهوری اسلامی جهت گسترش و توسعه روابط با همسایگان و کشور‌های منطقه، نخستین قطار ترانزیتی کشور دوست قزاقستان از کریدور شرقی- غربی از مسیر جمهوری اسلامی ایران در حال تردد است، اظهار خرسندی کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه شرکت‌های حمل و نقل بین قاره‌ای مدت‌هاست علاقمند کریدور شرقی- غربی و شمالی و جنوبی از مسیر جمهوری اسلامی ایران شده‌اند، تصریح کرد: با برداشته شدن محدودیت‌های کرونا و فعال شدن شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی این مسیر به خصوص برای کشور‌های آسیایی و اروپایی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

آیت‌الله رئیسی دلیل استقبال کشور‌های آسیایی و اروپایی از این کریدور را به صرفه بودن از نظر هزینه و زمان و وجود امنیت در جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: ایران به واسطه تصریح سیاست‌های بالادستی اهتمام جدی به حوزه حمل و نقل ریلی دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تامین نیاز‌ها و رفع موانع ترانزیت ریلی در سریع‌ترین زمان ممکن از اولویت‌های دولت جمهوری اسلامی ایران است و همه کشور‌های جهان می‌توانند روی مسیر ایران حساب کنند، گفت: امید است با فعال‌تر شدن این کریدور، مراودات تجاری کشور‌های آسیای میانه از مسیر ایران روز به روز گسترش یافته و در واقع پنجره و مسیر سودآورتری را در عرصه تجارت و بازرگانی بین‌المللی شاهد باشیم.

آقای «قاسم ژومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان نیز در این مراسم با مهم توصیف کردن همکاری کشورش با جمهوری اسلامی ایران در راه‌اندازی این کریدور ریلی و با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در این مسیر گفت: امیدوارم این پروژه همانگونه که آقای رئیسی بیان کردند، بند به بند و به صورت کامل اجرایی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی