تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...
دو نماینده تذکر دادند

اظهارات جنجالی یک نماینده درباره ازدواج دختران ایرانی؛ «بانکی‌پور» باید عذرخواهی کند

اظهارات جنجالی امیرحسین بانکی‌پور، نماینده اصفهان در مجلس درباره ازدواج دختران ایرانی، با اعتراض و انتقاد شدید برخی از نمایندگان مواجه شد و نماینده خلخال در این رابطه گفت: انتظار داریم رئیس مجلس فرصت دهد این نماینده از ساحت مقدس خواهران و مادران ایرانی عذرخواهی کند.

کد خبر: ۱۳۲۰۴۸
۱۴:۲۴ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

اظهارات جنجالی یک نماینده درباره ازدواج دختران ایرانی؛ «بانکی‌پور» باید عذرخواهی کند

دیدارنیوز: برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اظهارات غیرکارشناسی نماینده اصفهان درباره ازدواج دختران ایرانی با اتباع خارجی انتقاد کردند.

فاطمه قاسم‌پور نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۹ خرداد) قوه مقننه و در تذکری شفاهی خطاب به هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به توان مجلس انقلابی قانون تعالی جمعیت تصویب شد لذا امروز نظارت بر اجرای این قانون بر تک تک نمایندگان و البته هیئت رئیسه مجلس واجب است.

وی ادامه داد: علاوه بر این به‌نمایندگی از بانوان فراکسیون زنان و خانواده باید بگویم ما همه معتقدیم باید مسیر ازدواج جوانان تسهیل شود، اما نه با هر راهکاری و نه با هر بیانی، لذا اظهارنظر‌های هیجانی و غیرکارشناسی که افکار عمومی را جریحه‌دار می‌کند نه‌تن‌ها به نظر کلّیت مجلس نیست بلکه اعلام می‌کنم ارائه راهکار‌هایی مبنی بر حفظ کرامت جامعه زنان و نگاه همه‌جانبه برای ارائه راهبرد‌ها و سیاست‌های مبتنی بر آموزه‌های دینی و ارزش‌های جامعه ایرانی رویکرد این مجلس بوده و است.

نماینده تهران در مجلس افزود: مجلس کنونی علاوه بر قانونگذاری در حوزه جوانی جمعیت، اصلاح قانون تسهیل ازدواج، اصلاح قانون حمایت از خانواده و لایحه حمایت زنان در برابر خشونت را با جلب نظر نخبگان پیگیری می‌کند فلذا نباید با یک‌سری اظهارنظر‌ها که نهایتاً جامعه زنان را که کریمانه به‌دنبال احقاق حقوقشان هستند ملتهب کنیم و این کار در شأن مجلس نیست لذا از این تریبون به تمام زنان و دختران و مردان غیور سرزمین خود اعلام می‌کنم که حفظ شأن و منزلت آن‌ها را بر خود واجب می‌دانیم و در این مسیر گام برمی‌داریم.

در ادامه عبدالرضا مصری نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست مجلس را به‌عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: وظیفه ذاتی مجلس دفاع و صیانت از مصوبات مجلس شورای اسلامی است لذا از آنچه در مجلس تصویب شده است صیانت می‌کنیم تا مرّ قانون اجرا شود، اما ممکن است هر کدام از نمایندگان نظرات شخصی داشته باشند، اما در نهایت آنچه قانون است، اجرا خواهد شد.

سیدغنی نظری نماینده خلخال در مجلس نیز در تذکری گفت: این‌که برخی از دوستان درباره ازدواج دختران ایرانی با اتباع بیگانه به‌بهانه توسعه روابط فرهنگی صحبت کردند، کاملاً غلط است. انتظار داریم رئیس مجلس فرصت دهد این نماینده از ساحت مقدس خواهران و مادران ایرانی عذرخواهی کند.

در حالی که نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز یکشنبه، مشغول بررسی موادی از طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری بودند، به‌یک‌باره نمایندگان زن مجلس مقابل صندلی امیرحسین بانکی‌پور نماینده اصفهان و رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مجلس شورای اسلامی حاضر شده انتقاداتی را به صحبت‌های اخیر او درباره توصیه‌اش پیرامون ازدواج بین‌المللی دختران مجرد مطرح کردند.

امیرحسین بانکی‌پور رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مصاحبه‌ای، پیشنهادی درباره ازدواج بین‌المللی مطرح کرده بود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی