تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

توصیه طلایی برای کاهش وزن سریع

پیشنهاد تازه محققین برای کاهش وزن این است که شمارش کالری را متوقف کنید و فقط کربوهیدرات‌ها را کاهش دهید تا سطح انسولین خود را کنترل کنید. شما می‌توانید انسولین را به عنوان خوراک نهایی سلول‌های چربی در نظر بگیرید. انسولین زیاد، سلول‌های چربی را برای ذخیره کالری برنامه ریزی می‌کند؛ بنابراین کالری زیادی در جریان خون وجود ندارد و به همین دلیل گرسنه می‌شویم.

کد خبر: ۱۳۱۷۹۳
۱۳:۵۵ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

توصیه طلایی برای کاهش وزن سریع

دیدارنیوز: توصیه استاندارد برای کاهش اضافه وزن این است که کمتر غذا بخورید و بیشتر تحرک داشته باشید. این شعار کاهش وزنی است که پزشکان برای چندین دهه از آن استفاده می‌کنند. پس چرا چاقی رو به افزایش است؟ در حال حاضر، گروهی از پزشکان و دانشمندان چاقی استدلال می‌کنند که محدودیت کالری می‌تواند بیشتر مضر باشد.

به نقل از بهداشت نیوز، دکتر دیوید لودویگ، استاد تغذیه در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد می‌گوید: «بدن زمانی که افراد کمتر غذا می‌خورند، مقاومت می‌کند.»

وی خاطرنشان کرد: «محدود کردن کالری نه تنها باعث گرسنگی بیشتر افراد می‌شود، بلکه متابولیسم را نیز کند می‌کند.» در حالی که برخی افراد می‌توانند در کوتاه مدت وزن کم کنند، تعداد بسیار کمی می‌توانند گرسنگی خود را نادیده بگیرند و با مشکلات متابولیک مبارزه کنند تا کاهش وزن خود را حفظ کنند.

پیشنهاد تازه محققین این است که شمارش کالری را متوقف کنید و فقط کربوهیدرات‌ها را کاهش دهید تا سطح انسولین خود را کنترل کنید. شما می‌توانید انسولین را به عنوان خوراک نهایی سلول‌های چربی در نظر بگیرید. انسولین زیاد، سلول‌های چربی را برای ذخیره کالری برنامه ریزی می‌کند؛ بنابراین کالری زیادی در جریان خون وجود ندارد و به همین دلیل گرسنه می‌شویم.

رژیم‌های کم کربوهیدرات در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوب شده اند که اغلب شامل حذف کربوهیدرات‌های تصفیه شده، از جمله نان، برنج و شیرینی‌ها است. تمرکز بر روی پروتئین و چربی‌های سالم مانند میوه‌ها و آجیل است. رژیم محبوب کتوژنیک شکل شدیدتری است که کربوهیدرات‌ها را بین ۳۰ تا ۵۰ گرم در روز محدود می‌کند. تحقیقات بیشتر نشان داده است که رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات نه تنها موثر، بلکه پایدار هستند.

وقتی کربوهیدرات‌ها را محدود می‌کنید، بدن در سوزاندن چربی‌های خود بسیار خوب عمل می‌کند چراکه قند زیادی برای سوختن ندارد. زمانی که افراد رژیم غذایی خود را با محدود کردن کربوهیدرات ها، خوردن مقادیر متوسط پروتئین و دریافت چربی پیش می‌گیرند، احساس سیری می‌کنند و به طور طبیعی کالری را بدون نیاز به شمارش آن‌ها محدود می‌کنند.

مطالعات نشان داده است که افرادی که رژیم‌های کم کربوهیدرات دارند می‌توانند بیش از ۱۰ درصد وزن بدن خود را از دست بدهند و آن را حفظ کنند. پزشکان اغلب تصور می‌کنند که افراد اضافه وزن دارند، زیرا بیش از حد غذا می‌خورند یا قدرت اراده پایینی دارند. این رویکرد، سرزنش را از بیمار دور می‌کند و به چاقی به عنوان یک مشکل بیولوژیکی نگاه می‌کند و بر تنظیم هورمون انسولین تمرکز دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی