تیتر امروز

حسن خمینی: «امام» منادی استقلال و آزادی مردم ایران شد

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) در مراسم سی‌وسومین سالگرد رحلت حضرت امام گفت: امام خمینی (ره) منادی استقلال و آزادی مردم ایران شد.

کد خبر: ۱۳۰۸۹۸
۱۰:۳۵ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

حسن خمینی: «امام» منادی استقلال و آزادی مردم ایران شد

دیدارنیوز: تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) گفت: امام خمینی (ره) منادی استقلال و آزادی مردم ایران شد و مردم ایران را در برابر جنایت‌های قاجار به یک آزادی و عزت و استقلال رهنمون کند.

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) در مراسم سی‌وسومین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) طی سخنانی گفت: مراسم امسال ارتحال امام (ره) جلسه ممتاز و متفاوتی است که پس از گذشت ۲ سال از کرونا تصمیم گرفته شد که جلسه به نوعی متفاوت برگزار شود.

وی با بیان اینکه برگزاری مراسم ارتحال امام راحل بهانه‌ای است که بیش از هرزمانی از امام بشنویبم و بگویم، ادامه داد: امام خمینی (ره) توانست نهضت و انقلابی بزرگ در کشور ایجاد کند.

تولیت آستان مطهر امام خمینی (ره) با بیان اینکه امام مظهر خوبی‌های بسیاری است، اضافه کرد: امام حقیقت نابی بود که یک روح مطهر را در جامعه رقم زد اگر بخواهیم زندگی امام را با هم مرور کنیم نقاط درخشانی در شخصیت ایشان وجو دارد که نمونه بارز آن آرمان‌های ایشان بود.

حسن خمینی تصریح کرد: امام خمینی (ره) دارای ویژگی‌ها از جمله استبداد و استعمار ستیزی و آزادی‌خواهی و مهم‌تر از همه مبارزه با تحجر داشت.

وی با بیان اینکه در عمر با برکت ایشان درجاتی وجود که از ابتدای نهضت برای ملت فریاد زد و مردم را به آن فراخواند، اضافه کرد: از زمانی که نهضت انقلاب اسلامی آغاز شد مظهر وابستگی به دشمنان در جهات مختلف در کشور خودش را نشان می‌داد وابستگی هم به شرق و هم غرب در عرصه‌های مختلف را نشان می‌داد.

تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) تصریح کرد: امام خمینی (ره) منادی استقلال و آزادی مردم ایران شد؛ و مردم ایران را در برابر جنایت‌های قاجار به یک آزادی و عزت و استقلال رهنمون کند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی