تیتر امروز

غول‌ها از خواب بیدار شدند
یک هفته با نقل و انتقالات فوتبال ایران

غول‌ها از خواب بیدار شدند

در هفته گذشته تغییر و تحولات زیادی در فضای فوتبال باشگاهی کشور به وجود آمد و مربیان و بازیکن‌ها بسیاری در لیست نقل و انتقالات قرار گرفتند.

اجلاس سران شانگهای؛ رئیسی به ازبکستان می‌رود

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در اجلاس سران شانگهای به ازبکستان سفر خواهد کرد. رئیسی صبح امروز (دوشنبه) برای دیدار با سلطان عمان راهی مسقط شد.

کد خبر: ۱۳۰۱۶۲
۰۹:۱۰ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۱

اجلاس سران شانگهای؛ رئیسی به ازبکستان می‌رود

دیدارنیوز: معاون وزیر امور خارجه ازبکستان با اشاره به سفر آتی رئیس‌جمهور ایران به ازبکستان برای شرکت در اجلاس سران شانگ‌های و دیدار رسمی دوجانبه با همتای ازبکستانی خود، این سفر را یک رویداد مهم تاریخی در روابط دو کشور خواند.

فرقت صدیق‌اف، معاون وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان که برای شرکت در نشست معاونان وزرای خارجه کشور‌های عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) به تهران سفر کرده است، عصر روز یکشنبه با مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار کرد.

در این ملاقات آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مرتبط با اقتصاد، تجارت و حمل و نقل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طرف ازبک در این دیدار بر علاقه‌مندی خود برای بهره‌گیری از مسیر‌های ترانزیتی ایران و به خصوص ظرفیت‌های مناسب بندر چابهار تاکید کرد و مقرر شد کار گروه‌های تخصصی در این رابطه فعال شوند.

معاون وزیر امور خارجه ازبکستان با اشاره به سفر آتی رئیس‌جمهور ایران به ازبکستان برای شرکت در اجلاس سران شانگ‌های و دیدار رسمی دوجانبه با همتای ازبکستانی خود، این سفر را یک رویداد مهم تاریخی در روابط دو کشور خواند.

صفری نیز ضمن اشاره به روند رو به رشد تعاملات دو کشور در دو، سه سال اخیر، آمادگی طرف ایرانی برای همکاری با ازبکستان در همه زمینه‌های موجود را اعلام کرده و خواستار تلاش بیش از پیش طرفین برای افزایش تبادلات تجاری بین دو کشور شد.

در این رابطه مقرر شد طرفین تسهیلات لازم برای برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی را مهیا کنند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی