تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تقاضای گوشت در ماه رمضان

نیما حبیب فر، عضو هیات مدیره اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی اعلام کرد که ماه رمضان امسال میزان تقاضا برای خرید گوشت روند کاهشی به خود گرفت و تقاضا برای خرید گوشت ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد.

کد خبر: ۱۲۸۷۷۸
۱۱:۱۹ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تقاضای گوشت در ماه رمضان

دیدارنیوز: عضو هیات مدیره اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی گفت: ماه رمضان امسال میزان تقاضا برای خرید گوشت روند کاهشی به خود گرفت و تقاضا برای خرید گوشت ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد.

نیما حبیب فر، با اشاره به آرام بودن بازار گوشت گوساله گفت: عید فطر پیشروی ماست و این امیدواری وجود دارد که میزان تقاضا برای خرید گوشت در این عید افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان فشار چندانی بر بازار تحمیل نکرد، افزود: ماه رمضان امسال میزان تقاضا برای خرید گوشت روند کاهشی به خود گرفت و تقاضا برای خرید گوشت ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد.

این فعال صنفی با اشاره به نرخ گوشت گوساله در بازار، تصریح کرد: مغز ران پاک شده کیلویی ۱۸۵ هزار تومان، گوشت گوساله با استخوان کیلویی ۱۳۵ هزار تومان و گوشت مخلوط گوساله و چرخ کرده کیلویی ۱۷۰ هزار تومان بفروش می‌رسد.

عضو هیات مدیره اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تاکید کرد: پیش‌بینی‌های حکایت از این دارد که در سال جاری نیز خشکسالی تکرار می‌شود از این‌رو مراتع پر باری نخواهیم داشت. از سوی دیگر جنگ اوکراین و روسیه ما را در تامین نهاده مورد نیاز باچالش‌های جدی مواجه کرده است و احتمالا در چند ماه آینده شاهد افزایش نرخ گوشت در بازار خواهیم بود.

حبیب فر ادامه داد: سازمان پشتیبانی امور دام با عرضه گوشت تنظیم بازاری در ایجاد تعادل در بازار تاثیرگذار بود و در حال حاضر ذخایر استراتژیک قابل توجهی داریم. گوشت گوسفند و گوساله منجمد و گرم تولید داخل برای تنظیم بازار عرضه می‌شود. گوشت تنظیم بازاری کیلویی ۹۰ هزار تومان به واحد‌های صنفی بفروش می‌رسد و آن‌ها باید کیلویی ۹۵ هزار تومان بفروش برسانند. این گوشت‌ها خرید‌های سال گذشته سازمان پشتیبانی امور دام هستند و از آنجایی‌که دولت برای خرید این گوشت‌ها یارانه پرداخت کرده است آن را زیر بازار عرضه می‌کند.

وی با اشاره به کاهش مصرف سرانه گوشت از سوی خانوارها، بیان کرد: میزان فروش تغییر نکرده و وزن آن متغیر بود. به عنوان مثال یک خانوار که ماهیانه ۵ میلیون درآمد دارد ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان برای خرید گوشت اختصاص می‌داد اگر در سال گذشته با این مبلغ می‌توانست ۵ کیلو گوشت خریداری کند امسال با این مبلغ می‌تواند ۲.۵ گوشت بخرد در نتیجه وزن گوشتی که واحد‌های صنفی می‌فروشند کاهش پیدا کرده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان گوشت گاوی در پایان تصریح کرد: دامداران مخالف واردات گوشت هستند، اما گوشت وارداتی در تنظیم بازار موثر است بخش اعظمی از گوشت وارداتی برای صنف و صنعت مصرف می‌شود؛ بنابراین وقتی گوشت وارد نشود صنایع مجبورند برای تامین نیاز، گوشت گرم مصرف کنند اینگونه تقاضا افزایش و در نتیجه قیمت‌ها روند صعودی به خود می‌گیرند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی