تیتر امروز

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

چین ماهواره تحقیقاتی جدید به فضا پرتاب کرد

چین امروز شنبه ماهواره جدید کنترل از راه دور «جیلین -۱ گا اوفن» را با پرتابه حمل کننده «مارس-۱۱» از دریای شرقی به فضا پرتاب کرد.

کد خبر: ۱۲۸۵۱۳
۱۴:۲۶ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

چین ماهواره تحقیقاتی جدید به فضا پرتاب کرد

دیدارنیوز ـ پایگاه خبری «سی جی تی ان» چین، رشته ماهواره‌های «جیلین -۱ گا اوفن» با وجود داشتن نام گااوفن از سری ماهواره‌های گا اوفن نیستند و این نام تنها نام اختصاری برای تاکید بر " دقت بالای" آن‌ها در زبان چینی است.

امروز یک ماهواره جدید کنترل از راه دور «جیلین -۱ گا اوفن» با پرتابه حمل کننده «مارس-۱۱» ساعت ۱۱:۳۰ صبح به وقت محلی از دریای شرقی به فضا پرتاب شد.

براساس این گزارش، ماهواره جدید رصد کننده زمین با موفقیت وارد مدار خود شده است. این ماهواره سرویس‌های تجاری برای نقشه برداری منابع طبیعی، برنامه‌های شهری، رصد کردن بلایای طبیعی و غیرطبیعی و دیگر کسب و کار‌ها را انجام خواهد داد.

گروه جلین-۱ قرار است ۱۳۸ ماهواره تا سال ۲۰۲۵ در فضا مستقر کند و به بزرگترین صورت فلکی ماهواره‌ای رصد تجاری چین تبدیل خواهد شد.

این چهارصد و هجدهمین پرتاب از سری پرتابه‌های دور برد «مارس» است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: فضانوردی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی