تیتر امروز

ملکیان: نظر برخی علما مبنای دینی و قرآنی ندارد/ خاتمی برای کار سیاسی در جهان سوم مناسب نیست/ به صداقت میرحسین شک ندارم
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت دوم)

ملکیان: نظر برخی علما مبنای دینی و قرآنی ندارد/ خاتمی برای کار سیاسی در جهان سوم مناسب نیست/ به صداقت میرحسین شک ندارم

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر، یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ او در بخش دوم این گفت‌و‌گو به زوایای مختلف ادیان و نظریه‌های مرتبط با آن پرداخت.
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...

ظریفیان: اصلاح‌طلبان یک فرصت طلایی دارند

غلامرضا ظریفیان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب بر این باور است الان که اصلاح طلبان در قدرت جایی ندارند، یک فرصت طلایی برای بازسازی خود در اختیار دارند.

کد خبر: ۱۲۶۹۰۰
۰۸:۰۶ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۱

ظریفیان: اصلاح‌طلبان یک فرصت طلایی دارند

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: الان که اصلاح طلبان در قدرت نیستند، فرصت طلایی برای بازسازی گفتمانی و تشکیلاتی خود دارند.

غلامرضا ظریفیان، درباره اولویت‌های جریان اصلاحات در سال جاری اظهار کرد: یکی از مهمترین شاخص‌های اصلاح طلبی چه در زمانی که در قدرت باشند چه نباشند، اعتقاد عمیق به مصالح مردم است. در حال حاضر اصلاح طلبان فرصت خوبی دارند که هم در عرصه گفتمانی و هم عرصه تشکیلاتی به بازسازی خود بپردازند. این جریان باید گفتمان خود را متناسب با نیاز‌های زمان سامان دهد و به یک اجماع نسبی درباره اولویت‌ها و راهبرد‌های مورد نیاز جامعه برسند و مبنی بر آن اجماع، برنامه‌های خود را تنظیم کنند.

وی ادامه داد: اصلاحات با توجه به تحولات جهانی و تغییر سبک زندگی در جامعه باید گفتمان خود را به‌روز کند. الان که اصلاح طلبان در قدرت نیستند، فرصت طلایی برای بازسازی گفتمانی و تشکیلاتی خود دارند. در واقع بازسازی گفتمانی و تشکیلاتی اولویت اول اصلاحات است.

این فعال سیاسی با اشاره به ایجاد تشکیلات فراحزبی برای جبران نقیصه تکثر احزاب در جریان اصلاحات، گفت: فعالیت جبهه اصلاحات پس از انتخابات سال گذشته کاهش یافته است و این یک نقیصه کار حزبی و سیاسی در ایران است که بیشتر فعالیت‌ها در مقطع انتخابات انجام می‌شود. اما به هر حال این تشکیلات تجارب خوبی دارد و می‌تواند با رویکرد بازسازی گفتمانی و تشکیلاتی، تعیین اولویت‌های جامعه و نقد قدرت فعال شود.

ظریفیان در پایان تصریح کرد: اصلاح طلبان از سویی نباید خود را از مسئولیت نقد مشفقانه قدرت کنار بکشند. هرجا کار درستی دیدند، آن را تشویق کنند و هرجا سیاست و رویه‌ها نادرست بود، مسئولان را نقد کرده و مردم را نسبت به این سیاست‌ها آگاه کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی