تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.

هشدار پلیس: به هیچ عنوان لینک جعلی سامانه "ثنا" را باز نکنید

رئیس پلیس فتا تهران گفت: هیچ سازمان رسمی و حاکمیتی از شماره‌های شخصی، پیامک ابلاغیه الکترونیکی یا سامانه ثنا، برای مردم ارسال نمی‌کند لذا هموطنان در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی، به هیچ عنوان روی لینک ارسال شده، کلیک نکنند.

کد خبر: ۱۲۳۲۱۶
۱۰:۳۸ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

هشدار پلیس به هیچ عنوان لینک جعلی سامانه ثنا را باز نکنید

دیدارنیوز ـ سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح روند کلاهبرداری‌هایی که با پیامک جعلی سامانه ثنا روی می‌دهد، اظهار کرد: در چند ماه اخیر شاهد این شگرد بودیم و متأسفانه تعداد زیادی از هموطنان عزیز طعمه این مجرمان سایبری قرار گرفتند، اما اقدامات بسیار خوبی توسط پلیس فتا در بازداشت این دسته از مجرمان سایبری صورت گرفت.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ افزود: در این نوع پرونده‌های کلاهبرداری، بیش از ۴۰ متهم توسط پلیس فتا تهران بزرگ بازداشت شدند که گردش مالی بسیار زیادی نیز داشتند.

وی بیان کرد: اخیراً نیز یک باند چهار نفره از کلاهبرداران پیامک جعلی سامانه ثنا توسط پلیس فتا تهران بزرگ بازداشت شدند؛ متهمان این پرونده برای چند هزار نفر از هموطنان این پیامک جعلی را ارسال کرده بودند.

این مقام انتظامی با اشاره به ضرورت رعایت نکاتی توسط هموطنان برای جلوگیری از افتادن در دام شیادان سایبری، گفت: هیچ سازمان رسمی و حاکمیتی از شماره‌های شخصی، پیامک ابلاغیه الکترونیکی یا سامانه ثنا، برای مردم ارسال نمی‌کند لذا هموطنان در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی، به هیچ عنوان روی لینک ارسال شده، کلیک نکنند.

گودرزی با اشاره به مخاطرات موجود در پی کلیک روی لینک‌های جعلی سامانه ثنا، خاطرنشان کرد: در صورت باز کردن آن لینک، یک بدافزار روی گوشی نصب می‌شود که به محتوی پیامک‌ها دسترسی داشته و حریم خصوصی را نقض می‌کند همچنین با باز شدن این لینک جعلی، اطلاعات بانکی نیز توسط مجرمان سایبری اخذ شده و متعاقباً حساب فرد توسط کلاهبرداران خالی می‌شود.

رئیس پلیس فتا پایتخت متذکر شد: در صورتی که هموطنان ناخواسته روی این لینک‌ها کلیک کردند، به سرعت اینترنت تلفن‌همراه خود را قطع کرده و گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانند، زیرا آن بدافزار روی گوشی نصب شده که می‌تواند هم از طریق گوشی برای دیگران پیامک ارسال کند و هم دسترسی به محتوای گوشی داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مجرمان سایبری از سایر شیوه‌های کلاهبرداری به این روش جدید کوچ کرده‌اند، گفت: خیر، به هر حال این روش نیز یکی از روش‌های کلاهبرداری آن‌ها است البته خوشبختانه در هفته گذشته با توجه به اطلاع‌رسانی وسیع صورت گرفته توسط پلیس فتا، هموطنان عزیز به توصیه‌های پلیس توجه کرده و شاهد کاهش چشمگیر قربانیان این شگرد بودیم.

مقام انتظامی یادآور شد: شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ (شماره تلفن مرکز فوریت‌های سایبری) به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هموطنان عزیز است.

منبع: تسنیم
برچسب ها: پلیس فتا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی