تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

وزیر بهداشت آسترازنکای اهدایی لهستان را بازنکرده پس فرستاد

وزیر بهداشت در نامه به رئیس کل گمرک خواستار عودت ۸۲۰ هزار دز واکسن اهدایی غیرمجاز از کشور لهستان شد.

کد خبر: ۱۲۲۶۸۸
۱۳:۳۱ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

وزیر بهداشت آسترازنکای اهدایی لهستان را بازنکرده پس فرستاد

دیدارنیوز ـ طبق اعلام عین الهی ظاهرا این واکسن‌های بدون هماهنگی قبلی و از منابع غیرمجاز بوده است و حتی در مذاکرات صورت گرفته نشان می‌دهد، این واکسن‌ها به اشتباه ارسال شده است.

وزیر بهداشت در نامه به رئیس کل گمرک خواستار بازگرداندن واکسن‌های غیرمجاز همزمان با ارسال محموله جدید شد.

ظاهرا این واکسن‌ها توسط آمریکایی‌ها تولید شده است.

در متن این نامه آمده است: به استحضار می‌رساند که تعداد ۸۲۰ هزار دور از واکسن‌های اهدایی کشور لهستان (علیرغم هماهنگی‌های قبلی و مستندات دریافتی از منابع غیر مجاز بوده است. بدین منظور مذاکرات مفصلی با طرف لهستانی صورت پذیرفته و سفیر آن کشور، ارسال واکسن مذکور را اشتباه آژانس تایید کننده اروپایی دانسته و اعلام نمودند که واکسن مزبور را با تامین از منابع مجاز، جبران خواهد نمود و حاضر است در زمان ارسال محموله جدید، نسبت به بازگرداندن واکسن‌های غیر مجاز اقدام نماید. بدین منظور مقرر شد تا واکسن ارسالی در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ ساعت ۲۱:۴۰ توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران به نمایندگی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با دریافت محموله جدید شامل ۷۱۰/۰۰۰ دز واکسن آسترازنکا عودت داده شود.

واکسن‌های اهدایی از کشور لهستان به تعداد یک میلیون دوز طی بارنامه شماره ۰۲۰۲۳۱۲۲۰۵۰ قبلا دریافت شده بود؛ لذا خواهشمند است دستور فرمایید هماهنگی لازم با گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) جهت عودت ۸۲۰ هزار دوز محموله اول و ترخیص ۷۱۰ هزار دوز واکسن محموله دوم بصورت همزمان، صورت پذیرد.

گفتنی است: شب گذشته محموله جدید ۷۱۰ هزار دز واکسن آسترازنکای اهدایی لهستان ترخیص شد. مسئولان گمرک پاسخ دهند که واکسن‌های غیرمجاز آیا عودت داده شده یا سرنوشت دیگری پیدا خواهند کرد. گفته می‌شود قبل از این یک محموله واکسن وارداتی از کشور اتریش نیز مشابه این محموله بوده است.

پیشتر یک محموله مرغ فاسد وارداتی که در انبار‌ها موجود بود بدون هماهنگی ترخیص شده بود.

منبع: فارس
برچسب ها: واکسن کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی