تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

ممنوعیت پخش سریال های خارجی در افغانستان

نمایندگان رسانه‌ها اعلام کردند که طالبان افغانستان رسانه‌های محلی را از نمایش سریال‌های تلویزیونی خارجی مغایر با موازین شرعی منع کرده است.

کد خبر: ۱۱۷۳۸۶
۱۷:۳۴ - ۰۷ دی ۱۴۰۰

ممنوعیت پخش سریال های خارجی در افغانستان

دیدارنیوز:
نمایندگان رسانه‌ها اعلام کردند که گروه طالبان افغانستان رسانه‌های محلی را از نمایش سریال‌های تلویزیونی خارجی مغایر با موازین شرعی و همچنین نمایش زنان بی‌حجاب و پخش هر آهنگی منع کرده است.

این منابع گفتند که کمیته فرهنگی دولت طالبان نمایش دختران با لباس‌های مد روز را حتی در تبلیغات ممنوع کرده است و همه زنان باید حجاب باشند و رسانه‌ها باید از نمایش برنامه‌های تلویزیونی خارجی که با فرهنگ افغانستان و قوانین اسلامی در تضاد است، خودداری کنند. علاوه براین پخش آهنگ‌ها نیز اکیدا ممنوع است.

بر اساس این گزارش، کمیته مذکور تاکید کرده است که رسانه‌ها باید اخبار متوازن را ارائه دهند که مبتنی بر شایعه‌ها نباشد و رسانه‌های خارجی در افغانستان باید استانداردهای تعیین شده از سوی مقامات کشور را رعایت کنند در غیر این صورت فعالیت آنها ممنوع خواهد شد.

نمایندگان رسانه‌ها می‌گویند که برخی از شعب به دلیل این ممنوعیت باید بسته شوند.

یک منبع گفت که محدودیت‌های اعمال شده از سوی طالبان کار رسانه‌ها را پیچیده می‌کند و حتی نمی دانند که اخبار را چگونه متوازن کنند اگر طالبان به مدت دو یا سه روز در مورد آن اظهار نظر نکند.

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر