تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

برداشت نی ۵ متری از مزارع نیشکر

در اتفاقی نادر و امیدبخش، یک قلمه نی ۵ متری از مزارع جنوبی (کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی) برداشت شد.

کد خبر: ۱۱۲۸۶۲
۲۰:۰۹ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰

برداشت نی ۵ متری از مزارع نیشکر

 دیدارنیوز خوزستان: آخرین باری که یک نی در این حد و اندازه‌ها از مزارع نیشکر خوزستان برداشت شده، در اوایل شروع به کار طرح‌های هفت‌گانه نیشکر آن‌هم در مزارع شمالی (شرکت کشت و صنعت امام خمینی) بوده است.
مزارع نیشکر در سال‌های اخیر با دو ابربحران سیل و خشکسالی مواجه شده بودند، اما با تدبیر صورت‌گرفته از سوی مدیرعامل توسعه نیشکر از جمله اعمال بازچرخانی آب، استفاده از مدرن‌ترین روش آبیاری به شیوه هیدروفلوم و آبیاری کم‌فشار سطحی توانست از این بحران‌ها سربلند بیرون آید.

عملیات برداشت نیشکر از سطح ۶۶ هزار هکتار از مجتمع‌های هفتگانه نیشکری خوزستان روز چهارشنبه (۲۸ مهرماه) به صورت همزمان آغاز شد تا با تولید شکر داخلی جان دوباره‌ای به بازار این کالای پرمصرف اساسی داده شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی