تیتر امروز

قهرمانی کشتی جهان از دست ایران پرید!

عرفان الهی کشتی گیر وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی کشورمان ناباورانه مقابل حریف ارمنستانی شکست خورد و از رسیدن به دیدار رده بندی باز ماند. به این ترتیب قهرمانی تیم ملی کشتی کشورمان در مسابقات جهانی نروژ منتفی شد.

کد خبر: ۱۱۰۶۵۳
۱۵:۳۴ - ۱۳ مهر ۱۴۰۰

باخت الهی قهرمانی ایران

دیدارنیوز: نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران ناباورانه از حریف ارمنستانی شکست خورد و از رسیدن به دیدار رده بندی کشتی آزاد قهرمانی جهان بازماند.

در ادامه رقابت‌های ۲ وزن پایانی کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در اسلو پایتخت نروژ در حال برگزاری است، عرفان الهی دارنده مدال طلای جوانان جهان در گروه بازنده‌ها برابر آرمان آندرسیان از ارمنستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۵ شکست خورد و از رسیدن به دیدار رده بندی بازماند تا کار برای قهرمانی تیمی ایران غیر ممکن شود.

با این حساب روسیه و آمریکا برای قهرمانی تیمی رقابت نزدیکی خواهند داشت که کشتی فینال عبدالرشید سعدالله یف و کایل اسنایدر در تعیین تیم قهرمان سرنوشت ساز خواهد بود.

 


بیشتر بخوانید: پدیدارشناسی حسن یزدانی؛ نه فرشته‌ام نه شیطان ...


ایران اگر امشب در هر دو وزن مدال برنز می‌گرفت قهرمان می‌شد که با حذف الهی احتمالا روی سکوی سوم تیمی خواهد ایستاد.

الهی در ثانیه‌های پایانی دست به حمله‌های مداوم زد، اما دیر شروع کرد و با اختلاف یک امتیاز شکست خورد.

الهی پیش از این در دور مقدماتی این وزن که روز گذشته (دوشنبه) برگزار شد، در دور نخست مقابل جینتارو موتویاما نفر سوم زیر ۲۳ سال جهان از ژاپن ۸ بر صفر به برتری رسید. وی سپس برابر نیکولای گراحمز از مولداوی با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید، اما در این مرحله مقابل آکماتالیف از قرقیزستان در یک کشتی پر افت و خیز با حساب ۸ بر ۸ و به دلیل فن ۴ امتیازی حریف، شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن حریف قرقیزستانی، الهی راهی گروه بازنده‌ها شد.

مجتبی گلیج نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران نیز که روز گذشته با شکست مقابل کایل اسنایدر راهی دیدار رده بندی شده است، امشب (سه شنبه) برای کسب مدال برنز جهان به مصاف باتزول اولزی سایخان از مغولستان به روی تشک می‌رود.

پیش از این حسن یزدانی در ۸۶، کامران قاسمپور در ۹۲ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، صاحب مدال طلا شدند و علیرضا سرلک در ۵۷، امیرمحمد یزدانی در ۶۵ و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم، نیز به مدال نقره رسیدند.

رحمان عموزاد در ۶۱ و یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر