تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

قیمت انواع میوه؛ موز از ۱۰ مهرماه گران می‌شود!

مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با افزایش قیمت موز از ۱۰ مهر برآورد می‌شود که قیمت تمامی محصولات کشاورزی بالا رود.

کد خبر: ۱۱۰۱۰۲
۱۵:۲۱ - ۰۷ مهر ۱۴۰۰

قیمت انواع میوه

دیدارنیوز ـ مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت کنونی هر کیلو موز در میدان مرکزی را ۲۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: طی ۸ ماه اخیر قیمت موز را در میدان ۲۰ تا ۲۳ هزار تومان ثابت نگه داشتیم که بنابر بخشنامه اخیر، قیمت موز نوساناتی داشته است که با این وجود پیش بینی می‌شود که قیمت هر کیلو موز از ۱۰ مهر به ۳۰ هزار تومان در میدان برسد، در حالی که طی ماه‌های قبل با واردات موز بازار داخل را تنظیم می‌کردیم.

دارایی نژاد تصریح کرد: اگر واردات موز در قبال صادرات تمامی محصولات کشاورزی انجام شود، قیمت هر کیلو موز ۶ تا ۷ هزار تومان کاهش می‌یابد، در غیر این صورت از ۱۰ مهر به بعد قیمت افزایش می‌یابد، به همین‌خاطر از وزیر جهاد تقاضا داریم که به حرف‌های کارشناسی ما گوش دهد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در واکنش به سیاست واردات موز اظهار کرد: بنابر بخشنامه اخیر معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت، فرآیند ثبت سفارش واردات موز در قبال صادرات سیب منجر به ایجاد رانت شده است به طوری که تریلی ۱۰۰ میلیون تومان حواله خرید و فروش می‌شود.

وی اضافه کرد: بنابر بخشنامه اخیر وزارت جهاد، خرید و فروش حواله صادرات سیب از سوی دلالان رونق گرفت.

او افزود: با توجه به برداشت سیب، حواله سیب‌های قبلی که صادر نشده در دست دلالان است که این‌امر ایجاد رانت می‌کند.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو انجیر زرد را ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو انجیر سیاه را ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز را ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی دانه سفید ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، آلو سانترال ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۸ هزار تومان، خیار گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان، سیب گلاب پاییزه ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان و سیب لبنانی ۹ تا ۱۵ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
انجیر زرد ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان
انجیر سیاه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
انگور بی دانه قرمز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
انگور بی دانه سفید ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
آلو سانترال ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
خیار اصفهان ۴ تا ۸ هزار تومان
خیار گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان
سیب گلاب پاییزه ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
سیب لبنانی ۹ تا ۱۵ هزار تومان

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو شلیل سیبی با نرخ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل شمس ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، لیموشیرین ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان، انار شیراز ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، و نارنگی ژاپنی ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی با اشاره به دلایل گرانی هندوانه در بازار بیان کرد: امسال کشت هندوانه به علت مشکلات کم آبی نصف سال گذشته بود، هم اکنون عرضه هندوانه از بهبهان و همدان در حال انجام است که با عرضه محصول از اهواز و دزفول از دهم مهر بازار متعادل می‌شود.

محصول قیمت هر کیلوگرم
شلیل سیبی  ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
شلیل شمس ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان
گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
لیموشیرین ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان
نارنگی تخم ژاپنی ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان
انار شیراز ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
موز ۲۸ هزار تومان

وی قیمت کنونی هر کیلو لیموترش سنگی را ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو لیموترش جهرم ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، گوجه فرنگی بوته رس ۴ تا ۶ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۷ تا ۹ هزار تومان، کاهو رسمی ۷ تا ۱۰ هزار تومان، پیاز قرمز ۴ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد ۴ تا ۵ هزار تومان و سیب زمینی ۳ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو هویج در میدان مرکزی را ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان اعلام کرد و افزود: علی رغم ازدیاد عرضه، تقاضا نسبت به قبل کاهش یافته است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان
لیموترش جهرم ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
گوجه فرنگی ۴ تا ۶ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی ۷ تا ۱۰ هزار تومان
کاهو رسمی ۷ تا ۱۰ هزار تومان
پیاز قرمز ۴ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان
پیاز زرد ۴ تا ۵ هزار تومان
سیب زمینی ۳ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان

وی ادامه داد: با وجود ۶۶ قلم محصولات کشاورزی، بار‌ها پیشنهاد داده‌ایم که واردات موز در قبال تمامی محصولات کشاورزی انجام شود تا ضمن حمایت از کشاورز سیب زمینی کار، صیفی کاری هم ارز آوری نصیب کشور کند که این‌امر منجر به رونق تولید می‌شود.

برچسب ها: قیمت میوه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
بازنشسته
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
0
0
همین الان هم گرون شده
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی